Gözaltı torbaları estetikle görünmez oluyor

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, göz çevresi estetiği hakkında önemli bilgiler verdi.

Gözaltı torbaları estetikle görünmez oluyor

 Yüz ifadesinde önemli bir rol üstlenen gözler, yaşı en çok ele veren organlarımız arasında yer alıyor. Gözaltlarında 30’lu yaşlarda belirginleşmeye başlayan gözaltı torbaları, zaman içerisinde makyaj ve kozmetik uygulamalarla saklanamaz hale geliyor. İşte bu noktada, estetik operasyonlar devreye giriyor. Bu uygulamalar sayesinde, yılların izlerini tek bir hamlede saklayan, öz güvenli bakışlar elde edilebiliyor. Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, göz çevresi estetiği hakkında görüşlerini paylaşıyor.

 

Gözaltı torbaları estetik kusur olduğu kadar, görme kusuruna da neden olabiliyor

 

Göz kapağı deformasyonları, yaşın ilerlemesi ve bazen de genetik nedenlerle ortaya çıkabilir. Göz çevresi kırışıklıklarına, sıklıkla gözaltı torbaları da eşlik eder. Bu fiziksel değişimler, kişinin yüz ifadesini doğrudan etkileyerek, yaşı ele verir. Göz çevresi deformasyonu olan gözaltı torbaları estetik kusur olduğu kadar, görme kusuruna da neden olabilir. Göz kapağındaki sarkmaların ilerlemesi halinde, göz kapağı yeterince açılamadığından görmede çeşitli aksaklıklar oluşabilir.

 

Göz kapağı estetiğiyle, kişinin görme ve bakış algıları değişiyor

Göz estetiği ameliyatında, alt ve üst göz kapaklarındaki sarkma ve torbalanma nedenleri tespit edilerek, deri fazlalıkları çıkarılır. Bu operasyon, lokal anestezi altında, fıtıklaşmış yağ dokusu önündeki zar güçlendirilmesiyle yapılır. Hastanın durumu ve şikayetleri göz önünde bulundurularak, sadece üst veya alt kapaklar ya da her ikisi de aynı anda ameliyat edilebilir. Ameliyat ortalama 1–1,5 saat sürer.

 

Yeni göz kapağı şeklini ne kadar korur?
Genellikle iyi sonuç veren bu operasyonlar ve revizyonların, (yeniden cerrahi girişim) nadiren gerekli görüldüğünü kaydeden Kışlaoğlu, göz kapaklarının yeni şeklinin yerçekimi dolayısıyla bazen 5–10 yıl bazen de ömür boyu dayanabileceğini sözlerine ekliyor.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 213

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 1661

 • Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?
  Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?

  Süresi : 00:55 İzlenme : 1379

 • Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?
  Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?

  Süresi : 01:37 İzlenme : 3154

 • Prof. Dr. Bahçeci: Tüp bebek tedavisi kaç kez denenmelidir?
  Prof. Dr. Bahçeci: Tüp bebek tedavisi kaç...

  Süresi : 05:14 İzlenme : 1270

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön