Genç ve güzel kalmanız için yeni çözümler

Yeni yıla güzel başlamak ve gelecek yılları güzel karşılamak için tıp dünyası pek çok farklı teknik sunuyor. Uzmanlar güzel yaş almayı anlattı...

Genç ve güzel kalmanız için yeni çözümler

Yeni bir yıla girerken, yani yeni bir yaş alırken eskilerin izlerini hafifletmek motivasyonumuzu artırabilir. Tıp ve estetik dünyası da insanoğlunun güzelleşme isteğine yeni tekniklerle cevap vermeye çalışıyor. En çok yatırım yaşı, en çok ele veren yüz için yapılıyor. Yüz dokuları yaşın ilerlemesi ve dış etkenlerle daha kolay zayıflayıp yaşlanmaya ve sarkmaya başlıyor.

 

Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nuri Battal, eksilen dokular yeniden tamamlanıp cildin tazelenerek gençleşmesi için kök hücre tedavisini öneriyor. "Kök hücreler konduğu ortama hızlıca adapte olarak çoğalmaya başlıyor ve böylece yeni cilt oluşumuna zemin hazırlıyor. Göz çevresi, yanaklar, alın, çene kenarları, dudaklar ve boyunda uygulanabiliyor" diyor Battal. Sarkan cilt için Dermatoloji Uzmanı Dr. Elif Ebru Güner'in önerisiyse Liquid Facelift yani sıvıyla yüz germe. Kırışıkları azaltan bu yöntemle cildin gerginleştiğini söyleyen Güner, "Kazayağı denen göz kenarı kırışıkları kayboluyor, alın ve kaş arası kıvrımlar ortadan kalkıyor, elmacık kemikleri ve burun kenarı olukları doluyor, çene daha öne çıkıyor" diye açıklıyor yöntemi. Kadınların bir başka derdi, iri yahut diri memelere sahip olmak. Nuri Battal, meme protezi ameliyatları için kanamasız ve dikişsiz koltuk altından yapılan operasyonu tercih ediyor. Bu yöntemde meme dokusu kesilmediği için iyileşmenin daha hızlı olduğunu belirtiyor.

 

Peki ya dişler?

Bembeyaz, pırıl pırıl dişler güzelliğin en önemli tamamlayıcısı. Bozuk diş yapısı dert değil, zira teknoloji sayesinde karaktere göre diş yapınız belirlenebiliyor, gülüşünüzü bilgisayar ortamında test ederek size uygun gülümseme bile yaratılıyor. Dişleri güzelleştirmede kullanılan son teknolojiyi, diş hekimi ve protez uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu "Laminate Veneer" yöntemi olarak açıklıyor. "Dişlerin ön yüzeylerine yerleştirilen ince porselen sayesinde inci gibi olmaları hayal değil" diyen Kışlaoğlu'na göre, dişlerin ön yüzeylerindeki kırık ve aşınmalardan dişler arası boşluklara ve renk değişimlerine kadar geniş bir alanda çözümler sunan bu yöntem, gülüş üzerinde önemli farklılıklar yaratabilir. Bonding yöntemindeyse kırılmış veya başka şekilde hasar almış dişler onarılıyor, dişler arası boşluklar kapatılıyor, diş boylarını istenen düzeye getirmek mümkün oluyor.

 

Haber: Aysun Öz

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön