5 adımda cildinizi yenileyin!

Dermatolog Dr. Hilal Gökalp, cilt bakımı ile ilgili tavsiyelerde bulundu.

5 adımda cildinizi yenileyin!

Hazırlık: Cilt bakımı ve peeling

Yılbaşı öncesinde yeni yıla taptaze bir cilt ve ışıldayan saçlarla girmek mümkün. Sadece beş günde bu güzelliği sağlanabilir. İlk gün hazırlık aşaması. Cildinize uygulanacak işlemlerden tam verim alabilmek ve tüm gözeneklerinize hava aldırmak amacıyla öncelikle detaylı bir cilt bakımı yapılmalı. Cilt bakımı sonrasında mikropeeling işlemi ile deri üstü ölü tabaka tamamen temizlenmeli ve en son uygulanacak nem maskesi ile hazırlık aşaması tamamlanmalı. Saçlarımız için ilk gün kıl köklerine tamamen hava aldırmak amacıyla saçlı deri peelingi yapılarak, tüm kıl köklerinin arınması sağlanmalıdır. Böylece hazırlık aşamamızı tamamlamış oluruz.

 

Başlangıç: PRP ile daha genç bir cilt ve daha sağlıklı saçlar

Tamamen temizlenmiş ve nem dengesi sağlanmış cilde tek seans PRP tedavisi uygulanabilir. PRP tedavisi kendi kanımızdan hazırlandığı için hiçbir alerji riski yoktur. Bu tedavi ile deri kök hücreleri, büyüme ve doku faktörleriyle uyarılarak tamamen yenilenmiş bir cilt elde etme amaçlanır. Hiçbir riski olmayan ve çok etkili olan bu tedavi, yılbaşı öncesinde uygulanabilecek en ideal tedavi seçeneklerinden biridir. Saçlarımız için tedaviye başlangıç aşamasında; saç köklerine özel nemlendirici bakım uygulanmalıdır. Saç köklerine nem maskesi yapılarak köklerin güçlenmesi sağlanır. Bu nemlendirici bakım sayesinde saç köklerinin tedaviye başlangıç aşaması da bitmiş olur.

 

Oksijen ve dermaroller ile uygulamaların etkinliğini artırma

Artık cildimiz nemlendi ve PRP sayesinde tamamen canlanmaya başladı. Canlanma aşamasında olan cildimizden tam verim alabilmek açısından bu seviyede oksijen bakımı yapmalıyız. Oksijen bakımı sayesinde cildimize uygulamış olduğumuz tedavinin kalıcılığını da artırmış oluruz. Saçlarımıza üçüncü gün dermaroller uygulaması yapabiliriz. Saç diplerine dermaroller yöntemi ile açılacak mikro kanallar ile saçlı deride kan dolaşımı artırılır ve doku faktörleri uyarılarak çok daha güçlü saçlara sahip oluruz. Mikro kanallar yaklaşık iki saat içinde kapanacağından herhangi bir yan etki riski olmayan bir tedavi olması da avantajımız olacaktır.

 

Son dokunuş aşaması: Göz çevresine özel bakım, saç köklerine vitamin kürü

Cildimizde genel bir nemlenme ve canlanma sağlanmış olmasına rağmen dördüncü gün özellikle göz çevresi yoğunluklu bir tedavi aşamasına geçilebilir. Göz çevresi kişinin yorgunluğunu ele veren en önemli bölge olduğundan bu bölgeyi tedavisiz bırakmamalı. Öncelikle göz çevresine özel peeling uygulaması yapıldıktan sonra göz çevresine özel dermaroller ile tedavi uygulanmalı. Göz çevresine özel dermaroller ile kesinlikle kanama ve morarma olmamakla beraber, göz çevresi çok daha canlı görünmekte. Bu uygulama sonrasında özel göz çevresi maskeleri ile hasta rahatlatılıp son dokunuş aşamasının da sonuna gelebiliriz. Saçlardaki son dokunuş aşamasında, önceki gün sağlanan kan dolaşımının arttırılmasından faydalanarak, saç köklerine vitamin kürü tedavisi yapılabilir. Bu sayede saç kökleri vitaminleri daha verimli bir şekilde emerek, çok daha etkili bir sonuç elde edilebilir.

 

IPL Lazer ve Argan Yağı ile uygulamaların kalıcılığını artırmak

Tüm yapmış olduğumuz tedavilerin kalıcılığını artırmak amacıyla son gün cilde özel bir mikro peeling’in ardından IPL lazer ile cildin kendini yenilemesini de tetikler. Bu aşamada ciltte kesinlikle soyulma yapılmıyor, sadece ton farkı oluşturan kısımlar varsa onlar eline edilir. Lazer işlemi sonrasında vitamin masajı yapılarak yeni yılın ilk günleri itibari ile ışıl ışıl bir cilt ortaya çıkar. Saçlarsa artık sapasağlam köklere sahip olduğundan, beşinci gün tüm saçlara argan yağı maskesi yapılarak, tamamen sağlıklı ve parlak saçlar ile yeni yılın keyfi çıkarılır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön