Burun estetiği kişiye özel yapılmalı

Op. Dr. Coşkun Şanverdi, burun estetiğinde kişiye özel uygulamaların tercih edilmesi gerektiğine değiniyor.

Burun estetiği kişiye özel yapılmalı

Burun estetiği, pek çok kusuru kapattığı için günümüzde sıkça talep ediliyor. Çeşitli estetik kaygılarla burun operasyonu yaptırırken, kişinin burun yapısına uygun ve kişiye özel uygulamaların tercih edilmesi gerekiyor. Aksi halde burnun işlevlerinde bazı sağlık sorunları meydana gelebiliyor, ayrıca kişilerin yüz orantılarında şekil bozuklukları görülebiliyor.

 

Kişinin burun yapısı, burun estetiğinin nasıl yapılması gerektiği konusunda yol gösterici

Bir başkasında estetik açıdan güzel görünen bir burun, başka bir kişide aynı güzellikte durmayabiliyor. Burnun yüz mimiklerindeki görünümü de kişilerin dış görünüşleri açısından büyük önem taşıyor. Öz güvenle doğrudan ilişkisi olan burun, kişiye uygun olmayan yanlış bir estetik uygulama sonucunda kişinin sağlığı ve dış görünümü konusunda sıkıntılara neden olabiliyor.

 

Burun estetiğinde burnun görünümünü, yüzdeki diğer organlarla olan uyumunu da göz önüne alarak değerlendirmek gerekmektedir. Bu anlamda, kişinin estetik operasyon öncesinde burun yapısının detaylı analizinin yapılması ve hastanın da yapılması mümkün isteklerde bulunması gerekmektedir. Tahmin edilenin aksine yüze ifadesini veren yalnızca gözler değildir, burun da yüz ifadesini büyük ölçüde etkiler. Bu nedenle güzel diye tabir edilen bir burun, herkeste aynı ifadeyi vermeyebilir. Kişinin burun yapısı, burun estetiğinin nasıl yapılması gerektiği konusunda yol göstericidir. Burun yapısına uygun olmayan estetik isteklerinin yerine getirilmesi, bu nedenle doğru değildir.

 

Kişiye özel burun estetiği konusunda dikkat edilmesi gerekenler

Kişiye özel burun estetiği yapılırken bazı hususlara özellikle dikkat edilmesi gerekiyor. Kişiye özel burun estetiği yaptırırken, burnun sağlığından ödün vermemeye dikkat edilmesi gerekir. Burnun bu anlamda nefes ve koku alma gibi işlevlerini sorunsuzca yerine getirmesi esas alınmalıdır. Kişiye özel burun estetiği konusunda önemsenmesi gereken bir diğer konu ise, burnun yüzün genel hatlarıyla orantılı olmasıdır. Yüzün orantısını bozan bir burun, estetik açıdan istenilen sonucu vermeyecek, estetik kusurları gidermenin aksine yeni kusurları da beraberinde getirecektir.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Propolis nedir? Propolisin faydaları nelerdir?
  Propolis nedir? Propolisin faydaları...

  Süresi : 01:12 İzlenme : 549

 • Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk dizileri ve kitaplar hakkında konuşuyoruz
  Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk...

  Süresi : 30:30 İzlenme : 312

 • Evde kot eskitme nasıl yapılır?
  Evde kot eskitme nasıl yapılır?

  Süresi : 00:56 İzlenme : 5186

 • Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu ile 23 Nisan kutlaması
  Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu ile 23...

  Süresi : 01:20 İzlenme : 339

 • "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak gerekli"
  "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak...

  Süresi : 28:09 İzlenme : 875

BU KATEGORİDEKİ EN ÇOK OKUNANLAR

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön