Kullanmamanız gereken 5 ürün

Cildinize ne sürmeniz gerektiğini herkes söyler fakat bazı ürünler var ki aslında cilt sağlığınız için kullanmanız çok da doğru değil. Sizin için kullanmamanız gereken 7 ürünü yazdık.

  • Peeling: Cildinizi temizlemek ve arındırmak için peelingler tam size göre olabilir. Fakat aslında sert tanecikli peelingler yüz derinizi çizerek zarar verir. Yüzünüz için tercih edeceğiniz peelinglerin taneciklerinin çok küçük ve yumuşak olmasına dikkat edin. Hatta hassas bir cilt yapısına sahipseniz bu adımı cilt bakım rutininizden tamamen kaldırabilirsiniz. Bunun yanında sert keseler de cildiniz için pek iyi değil.

  • Parabenli ürünler: Paraben ürünlerin son kullanma tarihini uzatmak ve ürünlerde bakterileri önlemek için kullanılan kimayasal bir maddedir. Kullanmakta olduğunuz birçok kozmetik ürünü paraben içerir. Bu ürünlerin raf ömrünü uzatmak için kullanılan paraben sizin cildinizde egzama, tahriş ve alerjik reaksiyon gibi cilt sorunlarına sebep olabilir. Kozmetik ürün alırken “paraben-free” ibaresinin olmasına özen gösterin.

  • Tonik: Yüz tonikleri birçok kadının cilt bakım rutininin vazgeçilmez bir parçası. Fakat aslında tonikler pek de sandığınız kadar masum değil. Birçok toniğin içerisinde bulunan bazı maddeler sivilceli ve iltihaplı ciltler için pek de iyi sonuçlar doğurmuyor. Kimyasal içeren kozmetik ürünler yerine gül suyu gibi içeriği temiz ürünleri cildinizi yatıştırmak için kullanabilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön