Boşanma sürecinde yardımcınız olacak 5 arkadaş tipi

Boşanma süreci mi yaşıyorsunuz? Sizin böyle arkadaşlara ihtiyacınız var!

Boşanırken yardımcınız olacak 5 arkadaş tipi

Anlayışlı

Anlayışlı arkadaş, dinleyen, tekrar dinleyen ve biraz daha dinleyen kişidir. Hayatınızdaki imkânsız gibi görünen değişimlerle uğraşırken, yapması gereken tek şeyin ağzınızdan çıkanların %98’ine tepki vermemek olduğunun farkındadır. Söylediğiniz her çılgın şey yüzünden aramaz sizi. Ve işlerin hangi noktada kötüye gittiğine dair fikirlerini, sanki evliliğiniz hakkında bilgece bir önseziye sahip olabilirmiş gibi, dile getirmez. Yalnızca hafifçe başını sallar, bir fincan kahve daha doldurur ve bir yere yetişecekmiş gibi saatine bakıp durmaz.

 

Eğlendiren

Kişi, boşanma süreci boyunca birçok psikolojik aşamadan geçer – ve bunların çoğu berbat hissettirir. Bu yüzden, iç dünyanızdan çıkmanızı, dünyaya geri dönmenizi sağlayacak eğlendiren bir arkadaşa ihtiyacınız var. Eğlendiren, yaşadıklarınızın iç karartıcı detaylarını bilmek istemez – ve bu, hayatınızın böyle bir döneminde, en çok ihtiyacınız olan özelliktir. En son filmleri izleyecek, en yeni restoranlara gidecek, en taze şakalarını dinleyecek bir arkadaşa sahip oldukları için mutlu olurlar ve siz de kendinizden birkaç saatliğine kaçarak dünyada hala eğlenceli şeyler olduğunu hatırlama fırsatı elde edersiniz.

 

İşveren

Eşinizi kaybetmiş olmanız zaten yeterince kötü; fakat bir süre sonra eşinizin yanı sıra aklınızın bir bölümünü de kaybetmiş olduğunuzu fark edersiniz – hayata dair ufak detayları hatırlama yetinizi. Faturaları ödeme, doktora gitme, çocuğunuzu yaz kampına yazdırma gibi gereksiz detaylar gibi görünen ancak dikkatinizin son derece bölünmüş olduğu bir dönemde, dikkatinizi gerektiren bu işlerin de yapılmaları gerekir. Bu yüzden, ileri atılıp hayatınızın yardımcı pilotu olacak İşveren arkadaşa ihtiyacınız var. Arkadaşlar büyük şeyler konusunda yardımcınız olamasalar da – kalp kırıkları, finansal sorunlar, kimlik krizleri gibi – birçok küçük detayı hatırlamanıza yardımcı olabilirler. Ve bu konuda gerçekten iyi iş çıkarırlar.

 

Bekar ebeveyn

Boşanmanın en zor yanlarından biri, aniden yalnız kalmaktır. Evli arkadaşlarınıza eskisi gibi uyum sağlayamaz, bekâr arkadaşlarınızın sosyal hayatına adapte olmakta zorlanırsınız. İhtiyacınız olan şey, çocuklarınız da varsa, aynı şekilde boşanmanın zorlu sürecinden geçen, bir yandan da çocuk bakımını aksatmamaya çalışan bir arkadaştır. Çünkü birbirinizi başka kimseyle olamayacak şekilde anlayabilirsiniz. Ve bu gerçekten iyi hissettirir. Günlük hayatın bir parçası haline gelen üzüntüyü anlayan, ama aynı zamanda da sorunlarını halletmeye ve biraz da eğlenmeye gönüllü olan bir arkadaşa sahip olmak inanılmaz rahatlatıcıdır.

 

Gençliğinizin tanığı

Hayatınızı paylaştığınız kişi, size bakıp da ‘ben gidiyorum’ dediğinde, tüm hayatınız bir yalanmışçasına gözlerinizin önünden geçer. Mutlu anları hatırlamak kolay olsa da karın boşluğunuzda yatan belirsiz ancak rahatsız edici kim-olduğunuzu-bilmemek hissi, oldukça ürkütücüdür.  Şimdi en eski arkadaşınıza dayanmanın tam vaktidir. Bu arkadaş, sahip olduğunuz tüm hatıraların yalnızca artık sizinle evli kalmak istemeyen o insanda depolanmadığını hatırlatarak sizi kendinizle yeniden tanıştırır. Benliğinizin özüne inerek, gerçekten kim olduğunuzu, kalp kırıklığı ile yaralanan ancak başını eğmeyen parçanızı hatırlarsınız.

 

 

Boşanma evresinde sosyal medyada dikkat etmeniz gereken 7 şey
+8
Sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlar özellikle devam eden boşanmalarda delil olarak kullanılabilecek pek çok malzeme sağlayabilir. Boston’dan boşanma avukatı David Wilkinson konuya dair yapılması ve yapılmaması gerekenleri sizler için listeledi:

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  06 Temmuz 2019 Cumartesi 10:37

  Bende iki sene evliyim dün akşam salata yüzünden kavga ettik bir tane çocuğum var bana dediki eğer bana karilik yapmayacaksan çocuğu bana bırak bana siktir git dedi benim annem babam vefat ettiler ben yetim öksüzüm:((((

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön