Burcunuza göre hangi fobisiniz?

Astrolojiye göre yıldızlar karakterleriniz üzerinde etkilidir. Burçlar, kendilerine atfedilen kişilik özelliklerine göre bir fobi olsalardı hangi fobi olurlardı?

  • Koç: Zodyakın ilk burcu ve baharın habercisi koçlar, liderlik özelliklerinin yanı sıra biraz kontrol delisi de olabilirler. Bu kontrol arzusu tamamen güce olan tutkularından kaynaklanır. Bu nedenle eğer koç burçları bir fobi olsalardı kesinlikle "astenofobi" olurlardır. Astenofobi, güçsüz olmaktan korkma hastalığıdır. 

  • Boğa: Toprak grubunun sabit üyeleri boğalar son derece muhafazakar bir yapıya sahiptirler. Bu muhafazakar yanları yeni şeylere karşı şüpheyle yaklaşmalarına, düzen değiştirmeye yönelik tepkili davranmalarına neden olur. Genellikle kurulu düzenlerini bozmaktan çok korkarlar. Bu açıdan bakıldığında bir fobi olsalar kesinlikle "neofobi" olurlardı. Neofobi, yeni şeylerden korkma hastalığıdır.

  • İkizler: Merkür tarafından yönetilen ve iletişim konusunda usta diyebileceğimiz yeteneklere sahip ikizler burcunu evde boş boş otururken görmeniz son derece zordur. Sürekli bir şeylerle ilgilenir, dikkatlerini daima canlı tutarlar. Bu nedenle, eğer bir fobi olsalardı "okiofobi" olarak bilinen, “boş zaman korkusu” diyebileceğimiz fobi olurlardı.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön