Terazi burcunun takıntıları

Terazi burcu hava grubunun en zarif üyesidir. Adalet ve diplomasi konusunda başarılı olan terazi burçlarının garip takıntıları var. İşte bunlardan bir kaçı...

Terazi burcunun takıntıları

Terazi burcu, hava grubunun en zarif üyesidir. Adil davranışlarıyla bilinen ve diplomasi konusunda başarılı olan terazi buçlarının garip takıntıları var. İşte bunlardan birkaçı…

 

Güzel görünmek

Yönetici gezegeni Venüs olan bir burçtan daha azı beklenemezdi. Terazi burçları hem kendilerinde hem de başkalarında dış görünüşe çok önem verirler, varoluşsal olarak güzelliğe takıntılıdırlar. Partner seçimlerinde güzellik etkili olabilir. Güzellik ile ilgili takıntıları cilt bakımı, makyaj gibi işlemlere çok fazla zaman ayırmalarına sebep olur. Güzellik salonlarına aylık üyelikleriyle, saç tellerinden tırnak uçlarına kadar her daim harika görünebilirler. Hele ki iş estetik boyutuna geldiyse bilin ki bu uğurda ne ocaklar sönecek, ne bütçeler iflas edecektir.

 

Lüks tüketim düşkünlüğü

Terazi burcu üstün insan olduğu konusunda kendinden emindir. Pahalı bir zevki vardır. Öyle ki alışverişe çıkınca tüm mağazaları gezer ve en şık kıyafetleri bulur. Eğer beğendiği bir şey varsa onu almadan rahat edemez, borç-harç da olsa mutlaka o beğendiği şeye sahip olamk ister. Lüks yaşamayı sevmeleri zaman zaman snob görünmelerine, hatta insanları küçük görmelerine neden olabilir. Bu, öyle sonradan oluşan bir alışkanlık değildir. En iyiyi hakettiklerini öyle içselleştirmişlerdir ki istem dışı seçtikleri, beğendikleri her şey zaten lüks ürünler olur.

 

Adil olma tutkusu

Adaletin astrolojik kahramanı Themis elinde bir terazi tutar. Terazi burcu adil olma ve adalet konusunda çok tutkuludur. Genellikle adalete olan takıntıları onları zora sokabilir. Tanıdıklarını kayırmaz, Sezar’ın hakkını Sezar’a vermesini bilirler. Fakat bu takıntıları bazen olayları yanlış yorumlayıp yanlış insanları yargılamalarına ve hatalı kararlar vermelerine neden olabilir. Bu yüzden çok arkadaş, eş-dost kaybedebilirler ve bazen bu tutum hayatta yalnız kalmalarına sebep olabilir.

 

Sahip olmadıkları şeyler

Terazi burçları aslında kararlılardır fakat akılları daima seçmedikleri ikinci seçenekte kalır. Bu nedenle, gittiklerinde "Kalsam, ne olurdu...", kaldıklarında ise "Gitsem, nasıl olurdu…" diye düşünmekten kendilerini alamazlar. Bu düşünceleri ve seçmedikleri şeye olan saplantıları yüzünden zaman zaman kararsız gibi görünebilirler. İki ürün arasında kaldıkları zaman almadıkları diğer ürünü takıntı haline getirebilirler. Sahip oldukları şeyden çok, sahip olmadıkları şeye, sahip oldukları hayattan ziyade, sahip olmadıkları hayata takıntılıdırlar. Bu takıntıları onları seferi gibi ordan oraya savurabilir.

 

Burçların can sıkıcı özellikleri
+12
Koç: Eğer hayatınıza bir Koç Burcu girdiyse dünyanın nasıl da onun etrafında döndüğünü çok iyi bilirsiniz.Öyle ki her şey onlarla alakalıdır. Bakın şu alçak dağları görüyor musunuz? İşte onları Koçlar yarattı. Bu ben merkezcilik bazen öyle ciddi boyutlara ulaşır ki sizi doğduğunuza pişman edebilir. Koç burcunun en can sıkıcı özelliği Egoistlik.

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  01 Haziran 2019 Cumartesi 16:01

  evet avukat olmak istiyorum

  Cevapla
 •  
  15 Mayıs 2019 Çarşamba 23:31

  Teraziyim ve hiç katılmıyorum hele makyaj estetik kismina ve para harcama kısmına

  Cevapla
 •  
  17 Mayıs 2019 Cuma 15:23

  he walla


hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön