Burcunuza göre hangi Yunan mitolojisi tanrısı ya da tanrıçasısınız?

Astrolojiyi biraz daha eğlenceli hale getirmek için burcunuzun kişilik özelliklerinin hangi Yunan mitolojisi tanrısı ya da tanrıçası ile özdeşleştiğini yazdık.

+ Sonra Oku
Kategori : Astroloji
1/12

Koç: Bu burç Mars gezegeni tarafından yönetilir. Antik Yunan’da insanlar Mars gezegeninin kızıl rengi ile Ares’i özdeşleştirdiler. Ares tıpkı Koç burcu gibi son derece ateşli ve rekabetçi bir yapıya sahip. Ares savaş tanrısı; Zeus ve Hera’nın oğlu. Fakat ne yazık ki anne ve babasıyla arası pek iyi değil. En büyük özelliği kaotik ve dürtüsel davranışları ve karşı konulmaz agresifliği. Bu özelliklerin bir çoğuna Koç Burcu mensuplarında da rastlayabilirsiniz. Mutlu hissetmek için zihinsel uyarımlara ihtiyaç duyan doğal liderlerdir. Çok kalabalık bir çevreleri olmaz ama çevrelerindeki insanlar onları en yakın arkadaşaları olarak görür. Koç insanları pervasız olabilirler ama son derece sadık, cesur ve şefkatlidirler. Sevdikleri için kanlarının son damlasına kadar savaşabilirler ve hiçbir şeyden korkmazlar. Bu nedenle kafalarına koydukları her şeye ulaşabilirler.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön