Bebek bakımıyla ilgili telefonunuza mutlaka indirmeniz gereken 9 uygulama

Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza giren akıllı telefonlar artık bebek bakımında da en büyük yardımcımız olmaya hazır...

Bebek bakımıyla ilgili telefonunuza mutlaka indirmeniz gereken 9 uygulama

1- 100+ Baby Food Recipes (Bebek yemek tarifleri)


Bebeğinizin sağlıklı ve dengeli beslenmesini sağlamak için mükemmel bir uygulama. Bebeğinizin gelişimine katkıda bulunduğu gibi, bebek mamalarına gereksiz para harcamanızı önleyerek paranızın cebinizde kalmasını sağlıyor. Bu uygulama sayesinde bebeğinizin hangi yemekleri yerken zevk aldığını öğreneceksiniz. Değişik yaş gruplarındaki bebeklere uygun olan uygulama, sizi hangi yiyeceğin hangi işe yaradığı konusunda da bilinçlendirecek. Uygulama içerisinde bebek diyeti konusunda ipuçları da içeriyor.

 • Gerekli sistem: Bu uygulamayı kullanabilmeniz için Android işletim sistemli bir telefona sahip olmanız gerekiyor.

 


2- Baby and Toddler Nutrition (Bebek ve çocuk beslenmesi)


Genç aileler için oldukça yararlı bir uygulama. Beslenme uzmanları tarafından hazırlanmış. Bebeğinizin ilk yıllarında nasıl beslenmesi gerektiği konusunda size rehber oluyor. Bebeğinizi hangi saatlerde, ne ile ve ne kadar besleyeceğinizi öğretiyor.

 • Gerekli sistem: Bu uygulama yalnız Apple cihazlarında çalışıyor.

 

3- Baby Basics (Temel bebek)


Bebeğinizi doktora ilk götürdüğünüz an itibariyle kullanmaya başlayabileceğiniz bu uygulama özet olarak bebeğinizin gelişimini takip ediyor. Doktora gittikçe, doktorunuzun bebeğiniz hakkında verdiği bilgileri uygulamaya giriyorsunuz. Uygulama da bebeğinizin durumunu istatiksel olarak size anlatıyor. Ne oranda geliştiği, hangi hastalığı ne sıkılıkta geçirdiği, ortalama oranlara göre ne durumda olduğu gibi bilgileri size sunuyor. Bebeğinizin gelişimi ve sağlık durumunu inceleme açısından çok yardımcı bir uygulama.

 • Gerekli sistem: Bu uygulamayı kullanabilmeniz için Android işletim sistemli bir telefona sahip olmanız gerekiyor.

 

4- Baby Connect (Bebek bağlantısı)


Baby Connect, bebeğinizle ilgili genel bilgileri öğrenmeniz için size yardımcı olan bir yol haritası. İçinde beslenme zamanı, bebeklerin ruh hali, bebek aktiviteleri, bez değiştirme teknikleri, aşılar, bebeklerin hayatlarındaki dönüm noktaları gibi pek çok bilgi barındırıyor.

 • Gerekli sistem: Bu uygulamayı hem Apple hem de Android destekli ürünlerde kullanabilirsiniz.

 

5- Baby Food Diary (Bebek yemek günlüğü)


Baby Food Diary, bebek beslenmesine yardımı açısından tasarlanmış en iyi uygulamalardan biri. Bebeğinizi katı besinlerle beslemeye başladığınız an itibariyle ihtiyacınız olan bütün bilgiyi size veriyor. Yemekler, besin değerleri, yedirmeniz gereken zamanlar ve daha bir çok önemli bilgi... Ve tüm bunların yanında bir de bebeğinizin yediklerinin günlüğünü tutuyor.

 • Gerekli sistem: Bu uygulamayı kullanabilmeniz için Android işletim sistemli bir telefona sahip olmanız gerekiyor.

 

6- Baby's Musical Hands (Bebeğin müzikal elleri)


Bebeğinizin ve sizin birlikte eğlenebilmeniz için inanılmaz bir uygulama. Müzik bütün bebekleri eğlendirir. Bu uygulama bebeğinizin kendi başına müzik yaparak eğlenmesini sağlıyor. Uygulamayı açtığınızda bebeğinizin karşısına farklı renkte kutuların bulunduğu bir ekran çıkıyor. Her renk farklı bir ses... Bebeğiniz renklere dokunduğunda, eğlenceli animasyonlarla birlikte sesler başlıyor.

 • Gerekli sistem: Apple veya Android işletim sistemli dokunmatik ekrana sahip bir telefon işinizi görecektir.

 

7- Baby sign and Learn (Bebek işareti ve öğrenme)


Bu uygulama bebeğinize her gün yeni bir şeyler öğretmenize yardımcı olacak. Dokunmatik ekran sayesinde bebeğinizin ekrandaki objeleri sürüklemesini sağlayarak hem bebeğinizin eğlenmesine hem de el ve kol koordinasyonunu geliştirmesine yardımcı olabilirsiniz. Eğlenceli uygulamalar, bebeğinize birçok değişik şey öğretecektir.

 • Gerekli sistem: Apple veya Android işletim sistemli dokunmatik ekrana sahip bir telefon işinizi görecektir.

 

8- Baby Sleep Care Pro (Profesyonel bebek uyku bakımı)


Uyuduğunuz zamanlarda bu uygulama gözünüz kulağınız olacak. Bebeğinizin uykuda hareketlerini algılayarak sakinleşmesi için müzik çalar. Bu uygulama daha çok bebeğinizin daha rahat uyuması için tasarlanmış fakat buna ek olarak bebeğiniz uyandığında size haber de veriyor.

 • Gerekli sistem: Bu uygulama yalnız Apple cihazlarında çalışıyor.

 

9- Baby Snooze (Bebek uyuması)


Baby Snooze uygulaması, çıkardığı seslerle bebeğe anne karnındaymış gibi hissettirerek, bebeğe güven duygusu verip rahat bir şekilde uyumasını sağlar. Bu uygulama ile aynı zamanda beslenme ve alt değiştirme saatlerini düzenleyebilirsiniz.

 • Gerekli sistem: Bu uygulama yalnız Apple cihazlarında çalışıyor.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  13 Ocak 2017 Cuma 18:48

  androidde annemin dünyası uygulamasını da tavsiye ederim.annelere lazım tüm linkler tek çatı altında.

  Cevapla

 • Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor
  Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor

  Süresi : 22:01 İzlenme : 0

 • Kadınlar için 5 savunma taktiği
  Kadınlar için 5 savunma taktiği

  Süresi : 04:19 İzlenme : 2992

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

 • Kolesterolü etkileyen gıdalar
  Kolesterolü etkileyen gıdalar

  Süresi : 02:36 İzlenme : 816

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön