Yataş’tan bebeklere özel ergonomi sertifikalı yatak

Farklı uyku yüzeylerine ve cilt yapılarına uygun hassaslıkta kumaşlara sahip, hava geçirgenliği ile bebek cildinin rahat nefes almasına olanak sağlayan ve omurga gelişimini destekleyen özel bebek yatakları, Türkiye’nin tek LGA Ergonomi sertifikalı yatağı olma özelliğini taşıyor.

Yataş’tan bebeklere özel ergonomi sertifikalı yatak

Almanya’da sadece yüksek güvenlik ve kalite standartlarına sahip ürünlere verilen LGA Ergonomi sertifikasını, sekiz hafta süren ergonomi testleri sonucunda kazanan yeni Yataş bebek yatakları, bebek anatomisine en uygun biçimde Yataş'ın Kayseri Fabrikası’nda üretiliyor. 4 ayrı kategoride üretilen yataklar, anne-babaların bebekleri için aradığı tüm özellikleri bir araya topluyor. Farklı uyku yüzeylerine ve cilt yapılarına uygun hassaslıkta kumaşlara sahip, hava geçirgenliği ile bebek cildinin rahat nefes almasına olanak sağlayan Miniko, Bebiş, Yumurcak ve Agu isimli yeni Yataş bebek yatakları, farklı özellikler arayan ebeveynlerin bebekleri için ideal yatağı kolayca bulması için üretiliyor.

Bebek anatomisine en uygun biçimde üretilen yeni bebek yataklarında bulunan ortak özellikler;

Milky kumaş:
Süt liflerinden yapılmış yapısı ile doğal bir kumaştır. İçeriğinde bulunan 18 farklı aminoasit sayesinde bebek cildinin hassas nem seviyesini düzenler. Pamuk içeriği ile cildin ısı dengesini düzenleyerek terlemeyi kontrol altına alır. Terleme olduğu takdirde fazla nemi emerek bebeği rahatlatır. Bebekler gece boyu rahat bir uyku çeker. Örme kumaş niteliğine sahip olmasından dolayı hava geçirgenliği fazladır. Bu sayede bebek yüzüstü yatsa bile nefes almasını kolaylaştırır. Bebek ölümlerinde önemli bir orana sahip olan gece boğulmalarını önlemek için geliştirilmiştir. Ekolojik dengeyi bozmadan ve insan sağlığına zarar vermeden üretilebilen, kullanılabilen ve yok edilebilen tekstil ürünlerine verilen Oeko-Tex 100 Standardı belgesine sahiptir.

0–2 yaş ve 3- 6 yaşa özel farklı uyku yüzeyleri:
Tüm yatakların bir tarafı 0–2 yaşa, diğer tarafı ise 3–6 yaşa özel tasarlanmıştır. Bebekler için uzun yıllar süren ideal uyku konforu sağlar. Her iki yüzeye, belirtilen yaş grubunun omurga özelliklerine uygun sertlik verilmiştir.

Şöyle ki; Yeni doğan bir bebeğin omurga gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmesi için sert, çukurlar oluşturmayan, omurgayı tam destekleyen bir uyku yüzeyinde yatırılması şarttır. Bu nedenle 0–2 yaş yüzeyinde daha sert ve yoğunluğu artırılmış sünger kullanılmıştır.
Yürümeye başlayıp hareketlenen bebek için ise daha yumuşak bir uyku yüzeyi önerilebilir. 3–6 yaş yüzeyi, ağırlığı artan bebeğe basınç uygulamayacak sertliğe sahiptir.

Yataş bebek yataklarının kategorilerine göre farklılık gösteren özellikleri ise şöyle:
 
Miniko: Bebeklerin omurga gelişimini Bonnel yay sistemi ile destekleyen en standart üründür.

Bebiş: Pocket yay sistemi ile vücudu daha fazla noktadan destekler. Yatağın her iki tarafında bulunan kanallı sünger katmanları kan dolaşımını düzenleyici masaj etkisi yaratır. Yatağın her iki yüzeyinde bulunan fermuarlı pedler kolayca çıkarılarak makinede yıkanabilir.  Böylece yatak daha uzun süre temiz ve hijyenik olarak kullanılabilir.

Yumurcak: Yatağın 3–6 yaş tarafında Viscoelastik sünger kullanılmıştır. Viscoelastik sünger, bakteri ve toz barındırmadığı için alerjiye neden olmaz. İç yüzeyi su geçirmeyen özel bir kılıfa sahiptir.

Agu: Pocket yay sistemi ve 3–6 yaş tarafında Viscoelastik sünger birlikte kullanılmıştır. En yüksek destek ve konforu sunar. Sadece Agu’ya özel kenar koruma bariyerleri sayesinde, bebek yatakta daha güvenli yatabilir. Spacer kumaş kılıf yüksek hava geçirgenliğine sahiptir. Fermuarlı yapısı ile çıkarılıp ev dışı ortamlarda kullanılabilir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön