Lanet olsun atom fiziğine!

Hayal kırıklığını ilk keşfettiğimde sanıyorum 5-6 yaşlarındaydım. Anaokulundan çıkıp annemin yanına gidiyordum. Şuanda yetimhaneye çevrilen anaokulum ve bende bıraktığı izler ne denli derin başlasam bin bir anlatırım… Anaokulunun iki yanındaki annemin işyerine gitmek için heyecanla okuldan çıktığımı hatırlıyorum. Yanımda iki tane sarışın kız var. Büyüklerden… Elimden tutmuşlar anneme götürüyorlar. Bulutlara baktığımı hatırlıyorum. O gün öğrendiğim sayıları sayarak bulutlarda göz hoplaması yapıyordum. Ne kadar güzeller diyip üstlerinden atlasam keşke dedim. Büyük bir vicdansızlıkla bulutlardan atlayamayacağımı, atlarsam düşüp öleceğimi söylediler.  İnançsızlık, inanma, müdahale etme isteği gibi duyguları sanıyorum o anda keşfettim. Ve en ağırı hayal kırıklığı...


Hain ablalar yüzünden gerçeklikle kötü bir şekilde tanıştım. Şuanda 30’uma yaklaşıyorum ve hayattaki çeşitli gerçekleri kabul etmemek gibi bir huy edindim. Bildiğim, doğruluğundan emin olduğum hemen her şeyi yeniden sorguluyorum.


Bir durumda çevremdeki arkadaşlarım danışıyorlar ilişkilerini. Çoğu zaman kısa cevaplar veriyorum. Çünkü aşk bireyseldir. Benim ya da diğerinin vereceği tavsiye sadece bencelerle dolu olacaktır. Bırakın vermeyin tavsiye. Sen benim yerimde olsaydın, ben de senin yerinde olsaydımla başlayan cümlelerin sonu gelmez.


Hayal kırıklığını yeniden yaşama korkusuysa, uzaklaştırıyor bizi ilişkilerden. Geriye posa, tatsız tuzsuz boyanmış limon gibi duygular kalıyor.


Araya zaman girse ve tedavi etsen kendini olmaz mı? Olmuyor o da olmuyor. Ekmek değil ki yerden alıp üfleyince tozu gitsin… Duygular söz konusu olanlar, derinlikler, içler… İlk hayal kırıklığını unutamazken yeni bir hayale tutunmak ne kadar gerçekçi olabilir ki?

 

 

Zor işler bunlar. Gereksiz bir çetrefilli duygu kargaşası… Bunlara kafa yormak yerine bilim kadını olsaydık atom fiziğini çözerdik. Fakat atom fiziğine de profesörlüğe de lanet olsun! İnsan evladı gibi bir arada, birbirimizi mahvetmeden yaşayamıyoruz. Ama öğreneceğim kumarbazlığı,itliği hergeleliği…

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön