Her kedinin bir insanı olsa dünya başka olur

Kızım seni çok özlüyorum.

 

Yalnız olduğum gecelerde yanıma kıvrılmanı, yorganın altından elimi poponun altına koyup varlığını hissederek uykuya dalmayı, gece yarısı şöyle bir hava almak istediğinde kafamın üstüne oturup beni uyandırmanı çok özledim.

 

Sabah işe giderken karnını yokuş aşağı yere süre süre beni yolcu etmeni, işten yorgun argın döndüğümde aynı biçimde azarlayarak karşılamanı, mamanı hazırlarken ayaklarımın arasında söylenmeni, yanına çömelmeden yemek yememe triplerini, yemekten sonra kucağıma zıplayıp karnını açmanı, parmaklarım kıvırcık tüylerinin arasından geçerken mırıldanmanı, ikimiz tersten bakışırken ağzının suyunun akmasını, o suyu içine çekerken çıkardığın sesi, istemediğin bir yerine dokununca iki uyarı ısırığı atmanı eğer devam edersem bir tane pati geçirmeni, arada kucağımda sızıp başının düşmesini hep çok özledim.

 

Balkonda çalışırken mouse’u biraz fazla hareket ettirince patilerinle gerçek fare görmüş gibi elimin üzerine kapanmanı, çalıştığım sayfayı silip deşifreleri tekrar yaptırmanı bile çok özledim.

 

Kertenkele görünce dayanamayıp yağmur altında peşine düşmeni, patin boş üstün başın sırılsıklam eve dönmeni, Kapi’yle her gezmeye çıkışımızda inatla karda bile bütün yazılı kedi kurallarını altüst ederek, popo tüylerin sarkıtlara dönüşmüş vaziyette bizimle gezmelerini çok özledim.

 

Her yerde gezdikten sonra sanki banyo yapmışsın da tertemiz olmuşsun gibi gelip mutfak tezgahına çıkmanı, eğilmiş ayakkabılarımı bağlarken tos atıp karın tüylerini ağzıma sokmanı, misafir gelince kış soğuğunda kapı arasından usulca firar etmeni, onlar gider gitmez içeri girmek için kapıda bağırmaya başlamanı, eve Kapi’nin arkadaşları gelince kanepenin kolçağına ters oturup yüzünü duvara dönmeni, televizyonun sesi kazara fazla açılınca posta koymanı, karanlık odada uyurken lambayı açınca sinirlenip odayı terk etmeni çok özledim.

 

İstiyorum yanımda ol. Her gün kaç defa seni seviyorum, kıvır kıvır karnını hissediyorum bir bilsen. Ama özgür ruhun sepetlere kapatılsın, ilaçlarla uyutul istemiyorum. Kedi doktorları yapmaya alışık oldukları şeyleri sana yapamazlar burada, senin yapmaya alışık olduklarını da onlar sana yaptırmaz.

 

Seni çok özlüyorum kızım Vecihi.

 

Bir de sana teşekkür etmek istiyorum. Beni eğittiğin, kendime getirdiğin için. Hayatta her şeyin ben nasıl ne zaman ne biçimde istersem öyle olmayacağını, çevremde başkalarının da yaşadığını, onların da istekleri olduğunu, benim kadar çok istedikleri şeyler olabileceğini, bütün yolların bütün şeritlerin benim olmadığını, başkalarına da yol vermem gerektiğini bana uygulamalı olarak öğrettiğin için.

 

Anne olmayan kadına kadın demeyenler var, bence asıl kedi tedrisatından geçmeyen insan insanlık mertebesine ulaşmamıştır.

 

Sen geldin beni başka biri yaptın.

 

Her kedinin bir insanı olsaydı eminim dünya da bambaşka bir yer olurdu.

 

Hep iyi ol kızım.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  06 Şubat 2016 Cumartesi 02:28

  dünyadaki her hayvan,her canlı böyle güzel sevilse dünya bambaşka bir yer olurdu eminim...

  Cevapla
 •  
  14 Ocak 2016 Perşembe 17:52

  "başına buyruk kıçına kuyruk" sunuz işte ve çok güzelsiniz olduğunuz gibi... seviyorum seni peri'cim. - kristin

  Cevapla
 •  
  14 Ocak 2016 Perşembe 11:24

  "her kedinin bir insanı olsaydı eminim dünya da bambaşka bir yer olurdu." kesinlikle ! :)

  Cevapla
 •  
  14 Ocak 2016 Perşembe 21:49

  her eve en az bir kedi, bir köpek lazim...!!!


 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön