Kaç rekât yoga?

Kafam mısır patlatma makinesine benziyor.

Muhtemelen demirim ya da B12’m düştü yine, canım kırmızı et çekiyor. Et yediğim için kendimden nefret ediyorum. Hamburgerciye gittiğim için kendimi ayıplıyorum. Yuvarlak ekmekleri hızla demir rafa dizen yorgun ellerin sahibiyle göz göze gelince sakalla bıyık arasında kalıyorum, yine. O eller temiz olabilir mi? Boğaz tokluğuna çalışandan bana hizmet etmesini bekleyebilir miyim? Sebebi ben değilim deyip işin içinden çıkabilir miyim? Ya ben, ne tokluğuna çalışıyorum? Tepeden bakmak bu değilse ne?  

 

Çatlaklar var kafamda, sızıntı yoğun.

Hızlı tüketim mallarını sepete attığını sanırken o mallardan da mal olduğunu fark etmemek büyük gerzeklik. Mamalarını kasaya okuturken bir yandan dükkânın telefonunu cevaplayan kasiyere horozlanılmaz. Senin çıktığın kapıdan giren kıştan buz kesmesinler diye bacaklarının dibine koyduğu elektrikli sobanın hatırına, hiç değilse. Ona horozlanan arkadaş nasıl eğitilir? Eğitim kabul etmiyorsa ilişkiyi kesmeli mi? İyi de sen kendini ne zaman eğittin? Annenden bu bilgelikle mi doğmuştun?

 

Sızıntı yoğun. Uygun ekipmanı olan tesisatçı yok.

Suriyeli göçmenlere evlerini açan İzlandalıları eş dost önünde öve öve bitiremezken iki odalı evinde yalnızlığına methiyeler düzmek! Evini savaştan kurtulup sokağa düşmüş insanla paylaşmayanın konuşmaya hakkı olur mu? Peki konuşanı ayıplamaya hakkı olan var mı?

 

Depremler oluyor beynimde ve çıkarıp beynimi tahta masanın üzerine koymak, içine parmaklarımı daldırmak istiyorum. Ve ne düşüneceğimi, nasıl düşüneceğimi söyleyen entellerin ağızlarına ellerimle bastırmak. Sevgililerine zorla dantelli giydiren maçolara benziyorlar. Hayatlarını belgesel perdesine versek, geçip karşısına hep beraber izlesek, bekçiliğini ettikleri yerde bir dakika durabilirler mi acaba. Demek istiyorum: Dün öngöremeyip alkış tuttuğunu bugün yerin dibine sokman bir işe yaramıyor bebeğim! En iyisini sen bilmiyorsun, en doğrusunu sen söylemiyorsun. Ne yaparsın ki her ga-s-tecinin, dahî öyle hissedenin içinde bir artist yatıyor.

 

Depremler oluyor beynimde ve çıkarıp beynimi tahta masanın üzerine koymak, içine parmaklarımı daldırıp karıştırmak istiyorum. Engel olamadıklarını seyrederken delirmenin eşiğine gelmekle kendi can derdine düşmek arasında bir yerdeyim. Et yediğim için, panzer arkasında can sürüklenmesini izlediğim için, mamamı hazırlayan yorgun eller temiz mi diye düşündüğüm için, için... için... için... kendimi suçlamaktan ciğerlerim sökülecek. Şu hayata yetmeye çalışıp yetememenin ilacını kaç doz almalıyım?

 

Ya da kaç rekât yoga kılsam düzelirim?

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
6
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  01 Şubat 2016 Pazartesi 12:50

  aşık ol! kısa süreliğine tedavi olursun

  Cevapla
 •  
  15 Kasım 2015 Pazar 16:27

  rahat bir koltuk a otur melis çayı koy fincana daha sonra bir kaç yoga seası iyi gelir ardından yasemin kokulu bir duş ve muhteşem bir uyku uyandığın zaman hayata yetebilme planlarını daharahat yaparsın canım bence güzel bir rçete nederain

  Cevapla
 •  
  15 Kasım 2015 Pazar 13:13

  Kaleminize saglik.

  Cevapla
 •  
  12 Kasım 2015 Perşembe 20:49

  hayatı akışına bırakmak gerekir bazen ne demiş john lennon hayat siz plan yaprken başınıza gelenlerdir

  Cevapla
 •  
  10 Kasım 2015 Salı 18:15

  canım kendini iyi hissedinceye kadar yoga yap öncelikle derin bir nefes ve ruhunla bütünleştirerek başla yogaya

  Cevapla
 •  
  10 Kasım 2015 Salı 15:31

  Harikasın! Ta ki son cumlene kadar!

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön