Nevrotik hemcins

Biliyoruz varsın ve karşılaştığın yerde ‘utanma nedir’ bilen diğer kadını terbiye etmeyi görev biliyorsun. Ama biz de seni tanıyoruz. Peki sen nasıl göründüğünü biliyor musun?

 

Saldırgan Hemcins

 

Bu yazıyı okuyanlar ve aklının bir ucunda ‘öteki’ni tutanlar arasından zinhar çıkmayan bu kadın türü, senin benim gibi annelerin değil görüşüne, evrende kendinden ve ihtiyaçlarından başka tüm şeylere kayıtsızdır.


İstisnasız her başka anne, savaş meydanında ezilmesi gereken karşı ülke piyadesi gibidir. Savaş meydanı dersen sokak, market sırası, oyun alanı, alışveriş mekanı, gösteri salonu gibi onların değerli ayağının bastığı her yerdir.Kendileri dışında bir dünya olduğu bilgisi, bu tipi depresyona sokabilir. Bundan kaçınmak için, onlar karşılaştığı herkesi depresyona sokmayı seçer.  Dünyadaki her şey, kendileri ve kendileri* olarak tanımlanır ve ikinci kısım hep koca bir sıfırdır.


Nerde mi bulunur bu tür?

Çocukla girilen her ortamda. Çocuk illa mevcuttur zira senin benim gibi diğergam kadın, bir cana bakabilmenin ağır sorumluluğunun muhasebesini yaparken; onlar hiç düşünmez, 'kıymetli' hayatlarının teminatı olarak yapıverirler ‘bebe'yi.

Çocuk üzerinden edinilen iktidarla artık hem koca, hem kayın tarafı, hem de tüm dünya için bembeyaz bir köpek balığıdır bu tip.

Yolunuzun okulda, gösteride ya da parkta kesişmemesi için dua edilmesi gerekendir gölgesi. Zira bulundukları ortamda yalnızca onlar ve hoyrat tavırlarıyla heba ettikleri talepkar, gürültücü çocuklar vardır ve senin bebenin oyun hakkından, huzurundan, görüş alanından ya da en basitinden paylaşılması gereken oyuncaktan açıkça yontarak yaşarlar.

Türün çocuğu  hakkında annnesine şikayetlenmek, tabii ki yersizdir. Talep ettiği alanı vermezseniz, o çocuğun hayatınızı nasıl daha bir cehenneme çevireceğinden bahsederek, Tanrısal bir kata ait olduğunu siz faniye öğretirler.

Kendi anası, atası tarafından hoyratça büyütülüşlerinin intikamını, hemcinslerinden alırlar. Arsızca cüretkar ve akılcı bir tartışmaya girilemez olanlardır.

 

Sizi çekeceği çukurda batık görüneceğinizden, değil aynı çamurda yuvarlanmak, onlarla aynı havayı solumak bile tehlikelidir. Dilini ısırsa hayatını kaybedecek bu türe karşı yapılacak en iyi şey, ayağının bastığı metrekarede olmama lüksüne sahip olmaktır.Özetle dostum, çocuğuna vermeye çalıştığın terbiyeyi ya da adalet duygunu zedeleyen her hata, bu türde mebzul miktarda vardır. Ve sınır bilen, edep denen şeye kıymet veren biz fanilere, ancak kafamızı çevirmek yakışır.


* kendileri dışındaki her şey

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön