Aramıza hoş geldim ben!

Mutlulukların değerli olduğu ve uzun sürdüğü çocukluğumdan, anlık mutluluklara muhtaç olduğumuz günümüze kadar bazen yazıyor, bazen de karalamalar yapıyorum…

 

Annemin çamaşır günlerini hatırlıyorum; sabah başlayıp akşama kadar süren yorgunluğunu ve merdaneli çamaşır makinesi ile tanışıp, 9 saat süren çamaşır işkencesinin 4 saat gibi “kısa” bir süreye inmesiyle, hayatına gelen konforu ve mutluluğu.

 

Yıllarca kullanılan merdaneliden, otomatik çamaşır makinesine geçiş devrimini saymıyorum bile…

 

Lise yıllarımda hayatıma giren tetrisimden aldığım ve aylarca süren keyfimi, şimdilerde herhalde çoğu çocuk alamıyordur maalesef.

 

Günümüzde, her şeyin çok çabuk geliştirilmesi ve belki de sahip olunabilmesi ile birlikte, mutluluklar da önemini yitirmeye başladı. Kendi mutluluk formülümü oluştururken fark ettim ki, mutlu olmanın en kolay yolu; çevremdeki insanları mutlu etmekti. Çünkü evren bir enerji bütünüydü ve ona nasıl etki edersek karşılığında aynı tepkiyi alıyorduk.

 

Yazar olmanın çok belirli bir eğitimi yoktur aslında, yazan kişi daha iyi yazabilmek için yazdığı kadar da okumalıdır. Tabii bunu yaparken en büyük tehlikesi de, beğendiği yazarların etkisi altında kalmasıdır.

 

Bugüne kadar çeşitli konularda yazdım. Yazılarımda hep beni tatmin etmeyen bir şeyler vardı. Sonra kendi mutluluk formülüm aklıma geldi.

 

Çoğu yazar gibi ben de “kendim” odaklı yazıyordum ve sorunu bilmek, çözümü bulmanın ilk adımıydı.

 

Hoşuma giden konuları değerlendirirken “sosyo–ekonomik, sanatsal, kültürel” yazmaya başladım.

 

Yazılarımda, okuyucu ile birlikte kendimi değerlendirmeye çalıştım. Ve yazarken beni neyin mutlu ettiğini buldum.

 

Sosyal medyada ulaşılabilir olmamla birlikte, okuyucuların geri dönüşleri sayesinde yazılarım hakkında yazılanları okuyarak daha etkileşimli yazmak bana keyif verdi.

 

Habertürk bünyesindeki HT Hayat’taki müdürlüğümü seçerken hem “sosyo” yazmamdan, hem de “sosyetik”liğimden esinlenerek; Sosyotik Müdür olmayı seçtim. Her hafta sizler için büyük bir keyifle yazacağım. Beni ve yazılarımı sevmeniz dileği ile…

 

Sevgiyle kalın…

Facebook Yorumları
Yorumlar
8
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Doğuma giderken neler yaptınız?
  Doğuma giderken neler yaptınız?

  Süresi : 01:59 İzlenme : 2395

 • Gizem Onay'la kadınlık organları ve döngüleri üzerine
  Gizem Onay'la kadınlık organları ve...

  Süresi : 34:57 İzlenme : 261

 • Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri
  Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri

  Süresi : 02:46 İzlenme : 455

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön