Oğlunuz ilişkiyi kabul etti mi?

Kerem Alışık ve Songül Öden’i bilmem ama bizler bu sorudan usandık, bıktık, bunaldık. Gece çalışan muhabir arkadaşlar ikiliyi ya da ikisinden birini görünce hemen ezberledikleri bu soruyu yöneltiyor. Ki magazin açısından sıkıntılı, olmaması gereken, kötü bir yöntem. Hem malzeme veren kişi için hem de malzemeyi koparmaya çalışan kişi için sevimsiz.

 

Yani bu başarı getirmez. A eğer sonunda Kerem’i çıldırtıp üzerinize saldırtmak, sonra da “Gazeteciye saldırdı” diye haber yapmak istiyorsanız tamam, devam edin. Ama bu da değil yani, olmaz. Magazin bu değil, böyle yapılmaz. Yapılmamalı. Zaten magazini belden aşağıya vurmaya çalışan birçok kişi varken onlara fırsat verdiğinizin farkında mısınız? Mesleğe yeni başlayanlar sayesinde magazin tamamen kötü çocuk ilan edildi. Lütfen işinize sahip çıkın arkadaşlar. Magazin nasıl yapılır, nasıl yöntem çizilir, malzeme kişinin ağzından nasıl alınır bunu iyice, etraflıca bir gözlemleyin derim.

 

Şu an zaten sosyal medya yüzünden öyle bir karmaşa hâkim, sizler de böyle yaparsanız vah ki ne vah yani. A tabii bu işi iki günlük macera olarak görüyorsanız bilemem, devam edin. Ama yıllarca bu mesleğe emek vermiş bizlere de saygısızlık yapmayın derim. Bu arada ben Kerem Alışık, Songül Öden ve Sadri Alışık’ı geçen Bodrum Billionaire’de gördüm. Gayet keyifli ve mutlulardı. Yani kimse kimseyi istemiyor gibi bir durum söz konusu değil. Artık biraz soru geliştirmek gerek sanki.

 

Diyetisyenler şov yapacaklar diye

Geçen gün Özgü Namal ile ilgili bir yazı yazmıştım hatırlarsanız. Kilo ne kadına ne de erkeğe yakışmıyor bana göre. Ama Hadise’ye yakışıyordu. Kim ne derse desin Hadise güzeldi hafif balıketi haliyle. Şimdi incecik olmuş. Erimiş göbeğini kendisine “Kilolu” diyenlere inat gere gere gösteriyor, sergiliyor.

 

Oysa ki, eski haliyle Hadise daha seksi, daha dişiydi. Şimdi sıradan biri olmuş, küçük bir kız gibi kalmış. Bir buçuk ayda 13 kilo vermiş. Diyetisyeni Şeyda Coşkun da bu kadar kısa sürede hızlı kilo vermenin sakıncalı olduğunu anlatmamış. Ama zaten kendisi de şov yapmak istediği için neden anlatsın ki, onu da anlayabiliyorum, ama normal insanın normal beslenmeyle bir ayda 4-5 kilo arasında vermesi en normali değil mi? Bunu artık aklı, mantığı yani okuyan, araştıran, biraz bilgisi olan herkes biliyor.

 

Ne kadar hızlı kilo verirseniz o kadar zararlı. Ve bir müddet sonra yani iştahınız açıldığı zaman iki katı kilo alıyorsunuz. Örnekleri çok var. Meşhur diyetisyenlerimizin kendi reklamlarını yaparken zayıflattığı ama sonrasında kilo olan çok insan var.

 

Hatta biri mahkemeyle sonuçlanmıştı zamanında. Ha bir de sürekli kaynatıp kaynatıp su içiriyorlar ki, ben en çok ona gülüyorum. Lütfen kendi şovunuzu ve reklamınızı yapacaksınız diye insanların sağlığıyla oynamayın.

 

Siz uyurken...

01.00, Cihangir Firuzağa Kahvesi, bir grup oturuyor. Gruptan bir kız topuklu ayakkabılarını çıkarmış, ayaklarını da karşısında oturan çocuğun kucağına uzatmış... Keyif yapıyor anlayacağınız.

 

00.30’daSmyra’da oturuyoruz. Önümüzden Hümeyra geçti. Yan masa hemen “A kadına bak, ne kadar rahat yürüyor. Taş gibi hâlâ maşallah” diye dedikoduya başladı.

 

03.00 Galatasaray Hamamı’nın yanındaki merdivenlerde bir grup bağıra çağıra şarkı söylüyor, kahkahalarla gülüyordu, yaşlı bir bey gelip, “Yeter susun sizden bıktık. Söylemeyin şarkı” diye bağırdı.

 

Tek suçlu bu fotoğraf

Cuma akşamı arkadaşlarla Cihangir’den başladık, Galata, sonra Asmalımescit, İstiklal derken epey dolaştık. Ben de zaman zaman İnstagram’daki hesabımdan fotoğraf paylaştım. Tomtom Sokak Tektekçi’de Ecem’in fotoğrafını paylaşınca olanlar oldu. O an film koptu. Oysa ben bugün bambaşka şeyler yazacaktım, ama bu konuyu es geçemedim.

 

Fotoğrafa Hewina; “Ramazan?” derken Nadide; “Alkol mü?” dedi. Aseakgl; “Belki Müslüman değildir kadın. Zaten herkes kendine yapar. Onu çekmişse illaki onu içti diye bir şey de yok yani” diye beni savundu. Aykut; “Pardon da size ne yahu, kime ne?” dedi. Wishee; “Esin Hanım, bari siz yapmayın, mübarek aya hiç mi saygınız yok? İçin, içmeyin ama alkol resmi koyarak insanları tahrik etmeyin” dedi. Gamur73; “Size ne yahu?” dedi. Apoyraz; “Sadece biraz saygı, tutana da tutmayana da” dedi. Nursen89; “Size ne ya, biz özgür bir ülke değil miyiz? İstiyorsanız siz de dini resimler paylaşın, o zaman da inanmayanlar size laf etsin olur mu?” dedi.

 

Yani dediler de dediler. Yazdıkça içlerini döktüler. Merak eden açıp baksın, ama o fotoğrafta kimsenin kimseye saygısızlığı yok. Olayları saptırmamak gerek.

 

Orda, burda, şurda...

Kadınların olimpiyatlara damgasını vurması...

Olimpiyatlarda kadınların sürdüğü ojeler.

Potanın perisi Neslihan Darnel’e Balzary’den gelen aşk mesajı.

Yüksel Aytuğ’un kadınların göğüsleri hakkında ettiği sözler konuşuluyor.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön