Beril Kayar

“Adını Feriha Koydum- Emir’in Yolu”na Feriha’nın sütkardeşi Zülal olarak katılan Beril Kayar, Hazal Kaya’nın hayranlarının ona gösterdiği negatif tepkileri anlayışla karşıladığını söyledi: “Hazal Kaya’nın fanlarına kızmıyorum ama ben kimsenin yerine gelmedim, ben yeni Feriha değilim!”

Beril Kayar: “Hazal Kaya’nın fanları da haklı!”

Beril Kayar’ı aslında model olarak tanıyorduk. Ama kariyer rotasını oyunculuğa kırıp, bir de ilk dizisi ‘Adını Feriha Koydum’da Feriha’nın evine yerleşince Hazal Kaya’nın fanlarının hedefi haline geldi. Ama bir yandan da güzelliğiyle ses getirdi. Ben de ilk oyunculuk tecrübesinde bu kadar eleştiri alan 25 yaşındaki Beril Kayar’ı merak ettim ve kapısını çaldım.

 

Kayar ile dizinin çekimlerinde buluştuk. Ne yalan söyleyeyim ben karşımda bu kadar bilinçli birinin oturacağını zannetmiyordum. O da zaten “Hayatım boyunca önyargılarla mücadele ettim” dedi. Set arasında hem Beril Kayar’ı tanımaya hem de Feriha’yla derdini anlamaya çalıştım.

 

Dün hayatımızda yoktun ve bir anda Beril Kayar’ı konuşmaya başladık. Senin hikâyen nasıl başladı?

Çok küçük bir ailede büyüdüm. Sadece annem ve ben vardık. Babam ben üç yaşındayken vefat etti. Hayalim spor akademisine girmekti. Ama kazanamadım. Pilates dersleri aldım. Eğitmenliğe başladığı-mın ikinci ayında da kendimi model olarak buldum.

 

Peki, neden bıraktın?

Türkiye’nin en iyi isimleriyle çalıştım. Yurtdışında da bağımsız işler yaptım. Ama Türkiye’de moda sektörünün durumu parlak değil, yabancı model takıntımız var.

 

Modelliğe başlarken de hedefin oyunculuk yapmak mıydı?

Modelliğe başladığım günden beri çok iyi teklifler aldım. Bunun için de Ka radağlar, Yer Gök Aşk ve Kurt Kanunu gibi diziler de var. Ama istemedim. Çünkü eğitimim yoktu. Sonra Merve Taşkan, Craft, SAKM ve Berna Tunalı’dan oyunculuk dersleri aldım.

 

Madem sana çok teklif geliyor. Neden “Adını Feriha Koydum- Emir’in Yolu”nu seçtin?

Sıfırdan başlayabileceğim işler vardı. Üstelik oturmuş bir işe sonradan dahil olmak rizikoluydu. Ama hikâyeden çok etkilendim. Çünkü çok gerçek, farklı kitleler tarafından izleniyor. Ayrıca Med Yapım’ın bana karşı tavrı ve yaklaşımı içimi çok rahatlattı. Oynadığım Zülal karakteri iyi bir kız ve onun hikâyesi de projeye ısınmamı sağladı. Kaygılarım oldu ama risk almadan olmuyor. Üstelik dizi bitecekti ve devam etmesini de izleyici istedi. Feriha öldüğü için yeni karakterler gerekiyordu. 

 

Hazal Kaya’yla sürekli karşılaştırılmak nasıl?

Çok normal. Tepkileri anlıyorum. Ben de bağımlısı olarak izlediğim bir diziden karakterler çıksa yeni karakterlere karşı enerjimi düşürebilirdim. O yüzden Hazal Kaya’nın fanlarının eleştirilerini haklı buluyorum. Çok güzel bir hikâyeydi ama sonu geldi.

 

Zülal’i izleyiciye nasıl sevdireceksin?

Zülal üvey anne şiddetine maruz kalmış ve babası ilgilenmemiş. Hayata süt kardeşi Feriha’ya öykünerek tutunmuş. İstanbul’a gitme şansı olunca da “Ben de onun gibi yapabilirim!” diyor. Kendi hırsları yüzünden kötü görünebilir. Bunun kaynağı cehalet.

 

Röportaj: Oya Doğan

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön