Şehir dışında yaşamak için sebepler

Şehir dışında, küçük bir köy ya da kasabada yaşamak için pek çok neden sayabiliriz.

Şehir dışında yaşamak için 6 neden

Şehir dışında, küçük bir köy ya da kasabada yaşamak için pek çok neden sayabiliriz. Pek çok kişi daha stressiz bir yaşam sürmek ya da çocuklarını daha sağlıklı bir ortamda büyütmek için küçük sahil kasabalarına taşınmaya başladı bile... Şehirde yaşamanın da avantajları yok değil ama, işte size küçük bir yerde yaşamak için nedenler...

 

Birlik anlayışı

Bütün kasabayı tanımanıza ve herkesle görüşmenize gerek yok ama küçük yerlerde herkes birbirini az çok tanır. Herhangi bir problemle karşılaştığınızda herkes yardıma hazırdır. Köpeğiniz mi kayboldu ya da evinizi su mu bastı? Pek çok kişinin yardımınıza koşması sizi şaşırtabilir.

 

Yıldızları seyredebilirsiniz

Çocukluğunuzu, hayatın kaos haline gelmeden önceki halini düşünün. Pek çoğumuz geceleri gökyüzüne baktığımızda, geniş bir açıklık ve pekçok parıldayan yıldız gördüğümüzü hatırlayacaktır. Küçük bir köyde yaşadığınızda, her gece yıldızlarla dolu gökyüzünü seyretme şansınız olacak. Bunun özlemini duyuyorsanız, şehirdeki ışık kirliliğini arkanızda bırakarak, küçük bir yere taşınmanın zamanı.

 

Trafikten kurtulun

Bir süre şehir dışında yaşarsanız, şehir trafiğine alerjik bir hale gelebilirsiniz. Küçük yerlerde bir traktörün arkasına takılmanız ya da koyun sürüsünün yolu bloke etmesi dışında trafik sorununuz olmayacak. Bonus olarak, köy ya da kasaba merkezinde her zaman arabanızı park edecek yer bulursunuz. Büyük ihtimalle arabaya da çok ihtiyacınız olmayacaktır zaten.

 

Temiz hava

Şehirde yaşarken havanın ne kadar kirli olduğunu, egzoz dumanlarıyla kirlenmiş bu havayı solumanın sağlığımıza nasıl etki ettiğini düşünmüyoruz bile. Çocuklarımıza temiz havayla büyüme şansını vermek için bile küçük bir köye taşınmaya değer.

 

Sessizlik

Farkında olmadığımız diğer birşey şehirlerdeki gürültü kirliliği. Küçük bir yerde yaşamaya başladığınızda sessizliğin nasıl huzur verici ve rahatlatıcı olduğunu görüp, o kadar yıl nasıl şehirde yaşadığınıza hayret edeceksiniz.

 

Basit yaşam

Küçük köy ya da kasabalarda yaşam çok daha basit. Şehirdeki zaman alıcı trafik, alışveriş merkezleri ya da yüzlerce restorandan uzak olacaksınız. Bahçenizde sebze yetiştirmek, örgü örmek ya da köpeğinizle uzun yürüyüşler yampak gibi basit zevkler edineceksiniz.

 

Eğer şehir dışına yerleşmek için başka nedenlere ihtiyacınız varsa, çocuklarınızı güvenli ve doğal bir ortamda büyüteceğinizi düşünün. Pekçok kişi, şehir yaşamının karmaşasından uzakta, aileleri ile daha çok zaman geçirebilmek için şehirleri terk ediyor. Küçük bir kıyı kasabasına taşınmak için sizin nasıl bir nedene ihtiyacınız var?

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9153

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2279

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5614

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 2439

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 3630

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön