Güne pozitif başlamanın yolları nelerdir?

Düşünceler oldukça güçlüdür ve onları gerçekten değiştirmeyi isterseniz tüm hayatınızı değiştirebilirsiniz.

 • Endişe sallanan sandalye gibidir, sizi oyalar ama hiçbir yere varmanızı sağlamaz. Eğer sürekli olarak hayatınızda nelerin ters gittiğini ya da gidebileceğini düşünüyorsanız, size iyi bir haberimiz var: Değişebilirsiniz. Düşünceler oldukça güçlüdür ve onları gerçekten değiştirmeyi isterseniz tüm hayatınızı değiştirebilirsiniz. Yeni başladığınız gününüzü diğerlerinden daha iyi geçirmek için düşünce şeklinizde ufak değişiklikler yapın. İşte başlangıç için birkaç öneri:

 • 1- Kendinizle en iyi arkadaşınızla konuşur gibi konuşun

  Kötü bir ruh hali içinde hissediyorsanız ne düşündüğünüzü kendinize sormak isteyebilirsiniz. Muhtemelen pozitif bir şey değil! Bu iç diyaloğa dikkat edin. En iyi arkadaşınızla kendinizle konuştuğunuz gibi konuşur musunuz? Eğer cevabınız ‘hayır’ ise, o zaman bunu değiştirmelisiniz. İçinizde söylenenler dışarıda olup biteni belirler. Eğer diyalog pozitifse ve bir aksilikle karşılaşmazsanız, kendinizle konuşmaya devam edin. Otomatik olarak şöyle şeyler demelisiniz: “Bunu yapabilirim. Daha önce de zorluklarla karşılaştım. Bunun geçici bir durum olduğunu biliyorum, her şeyi düzeltebilirim” Pozitif diyalog rahatlatıcı ve güçlendiricidir.

 • 2- Negatif düşüncelerinizden kurtulmayı ve pozitif olanlarla değiştirmeyi deneyin

  Eğer iç diyalogunuzun pozitif olmadığını fark ederseniz, bu negatif düşüncelerden ‘sıradaki’ diyerek kurtulmayı ve yerine olumlu şeyler düşünmeyi deneyin. Bazen aklınızda birden bire belirebilecek kötü düşünceler olabilir ama bunları uzaklaştırmak elinizde!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön