Gezi Parkı'nda son durum...

Sabaha karşı Taksim Gezi Parkı'ndaki eylemcileri polis biber gazı kullanarak dağıttı.

Gezi Parkı'nda son durum...

Sabaha karşı Taksim Gezi Parkı'ndaki eylemcileri polis biber gazı kullanarak dağıttı.

 

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Sürreya Önder, sabah saatlerinde polis müdahalesinin ardından Taksim Gezi Parkı'nda yeniden toplanan başlayan gruba destek verdi.

 

Ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin gelerek basına şunları söyledi: “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu buradaki bu duyarlılığı gösteren arkadaşlarımıza destek olmak için gelmiştir. Sadece sayın genel başkanımız geldiği için sabahın erken saatlerinde buradaki insanlara gaz sıkılması aynı zamanda Sayın Kılıçtaroğlu’na ve bizlere sıkılmış bir gaz olarak kabul ediyoruz. Bunu şiddetle reddediyoruz. Sayın başbakanın dün ki demeci tam bir dehşet vericidir. Herhangi bir hukuk sisteminde bir başbakanın kentle ilgili karar verme şansı olmaz buranın belediye başkanı yok mu? Şimdi son dönemlerde bir yasa çıkarttılar kentsel dönüşüm yasası buranın bakanı yok mu? Niçin bunlardan ses yok. Sayın Topbaş siz derhal o diplomanızı yırtıp atın mimarlık diplomanız var eğer vicdanınız el veriyorsa buna hiçbir şey demiyorum. İnanıyorum ki siz yüzbinlik plan yaptınız, yüzbinlik planda böylesi bir rezaletin olmadığını hepimiz biliyoruz. Sizde çok iyi biliyorsunuz. Sadece bir diktatörün talebi ile kenti yok edemezsiniz, AVM’lere teslim edemezsiniz. Sayın cumhurbaşkanını burada göreve davet ediyorum en kısa süre içerisinde bir yurttaş olarak İstanbul’da yaşayan bir yurttaş olarak sayın cumhurbaşkanından randevu talep ediyorum. Kendisiyle görüşmek istiyorum. Kendimize de devletimize de sahip çıkacağız.”

Sonrasında form alanı oluşturan eylemciler çimenlerin üzerinde oturup mikrofon ile tek tek söz alarak görüşlerini bildirdi. Basının video ve görüntü almasını istemeyen eylemciler basın mensuplarına kameraları bıraktırdı.

 

Oyuncu Şebnem Sönmez söz alıp kısa bir konuşma yaptı. Sönmez konuşmasında twitter kullananlardan da bu Gezi Parkı için destek istedi ve yeni bir hashtag başlattı #GeziyeGeziyeKazanacagiz

 

Bu akşam 19:00’da parkta tekrar toplanılacak.

 

Şebnem Sönmez'de Gezi Parkı'ndaydı...

 

 

Haber: Ülker Reyhan

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön