Kısa boy enerjisi!

Tecrübelerle sabittir ki kısa boylu kadın yatakta daha seksidir. Benzer bir iddia kısa boylu erkekler için de dile getirilir. 1.55’lik Madonna sahnede, 1.80’lik bir kadın gibi devleşebilir, kimi zaman da Al Pacino’nun yanında Brad Pitt sönük kalır. Psikologların; ‘kısa boy enerjisi’ olarak nitelendirdikleri muhteşem sırrı masaya yatırdık bu kez…

Kısa boy enerjisi!

Hayatı basketbol potasına benzetebiliriz. Hedefi belirlersiniz, yükselirsiniz ve basket! Dev adamların oyunu kısa boylular için biraz da kaderin cilvesidir ama hepimiz bir süre sonra etkinin tepkiye dönüştüğü bu oyundan yüzünün akıyla çıkmış pek çok kısa boylu insanla tanışmışızdır… Bir kere sürekli yükselmek zorundadırlar!

 

Öpüşürken yükselmek, alışveriş yaparken rafa yükselmek, otobüste tutunurken yükselmek gibi. Kısalar şartlı reflekse dönüşen bu duygunun peşinden giderek insanlığı çok başarılı örneklerle de tanıştırmıştır.

 

Psikologlar yaşanan bu durumu; ‘kısa boy enerjisi’ olarak isimlendiriyorlar. Dikkat ederseniz; kısa boylulardaki bu enerjinin pek çok uzunda olmadığını da fark edersiniz. Uzanmak gibi bir derdi olmayan uzunların rehaveti kısaların işine yaramış olmalı ki, bugün pek çok başarının ardında boyu 1.65 ve altı örnekte saklı. Geçtiğimiz günlerde yapımcı Fatih Aksoy’un Hazal Kaya için dile getirdikleri bu yazı için biçilmiş kaftan. Diyalog ve yakınlaşma sahnelerinde partnerine yetişebilmek için ayaklarının altına takoz konun 1.56’lık Hazal Kaya’nın başarısını ‘kısa boy enerjisi’ olarak değerlendiren Aksoy, Kaya’nın yaşıtı pek çok oyuncudan daha güçlü olan üstün performansını da bu enerjiye bağlıyor ve onu sonuna kadar destekliyor.

 

Bu konuda fenomen isim olarak ilk sırayı yıllardır hiç kimseye kaptırmayan kişi ise hiç kuşkusuz tüm kısaların medarı iftiharı Okan Bayülgen. Yıllardır en başarılı televizyonculardan biri olarak adından söz ettiren, ülkenin en güzel ve en uzun boylu kadınlarını kendine âşık etme sırrını sadece kendi bilen Okan Bayülgen’in gizli bir enerjiye sahip olduğu su götürmez bir gerçek. Yıllar önce kendisi ile yapılan bir söyleşide, sevgilisine yetişebilmek için tüm vücut kaslarını çalıştırdığını dile getirmişti. Okan Bayülgen’in gerçekten de yetenekleri kadar, o yetenekleri daha da ateşli hale dönüştüren farklı bir enerjisi var.

 

Kilo hakkında onca yazı yazılırken, her nedense sözü edilen bu garip enerjiyle asla unutulmayan, bir anda cazibe merkezine dönüşen kısa boylulardan pek söz edilmez. Dev evrenin dev adamlarının arasında yaşarken kaçınılmaz bir yükselme tutkusu yaşayan, bundan kurtulmak için de önce rüyada gördükleri hayallerine gerçekte kavuşmak için her yolu deneyen kısaları yine en iyi anlayan diğer kısalar olsa gerek.

 

Ancak gelin görün ki iki kısa da çok fazla yan yana gelmek istemez. Bu nedenle minyon bir kadının yanındaki uzun erkek, kısa bir erkeğin yanındaki uzun bir kadın her defasında göz yanılsamasına neden olup ortaya çok daha seksi bir görüntü çıkar hep. Bir başka gerçek daha var! Tecrübelerle sabittir ki kısa kadın, yatakta daha seksidir. Benzer bir durum kısa boylu erkekler için de söylenir. Yatakta daha üstün performans sergilediği söylenen kısa boylu erkeklerin cinsel organlarının boylarına kıyasla çok daha sevindirici boyutlarda olduğu da başka bir bilimsel gerçek…

 

Ortalama 1.71 cm olan Türk erkeği ve 1.61 cm olan Türk kadını, geçmişe göre yüzde üç daha uzamış… Geçirdiği onca darbeye rağmen enerjisinden hiçbir şey yitirmeyen Türk insanı acaba sırrını kısa boy enerjisinden mi alıyor yoksa başımıza ne geliyorsa buna boy ortalaması 1.65 cm olan Türk insanının kompleksi mi neden oluyor? Ne demişler; ‘Boyu yere yakın olandan sakın!’ Bu yazıyı yazan yazarın boyunu merak mı ettiniz? Sadece 1.54 cm… Yoksa bu bir tür dışa vurum yazısı mıdır?

 

Haber: Nilgün Fatma Meral

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön