Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık Nedenleri Nelerdir?

"Tüp bebek tedavisine başlayacağız, peki kaçıncı denemede bebek sahibi olabiliriz?" Bu soru birçok çiftin merak ettiği konuları başında geliyor. Bahçeci Tüp Bebek Merkezi doktorlarından Prof. Dr. Mustafa Bahçeci konuyla ilgili merak edilenleri cevapladı. 

 

Tüp bebek tedavilerinde başarı şansı, hastanın durumuna bağlı olarak değişmektedir. Kimi hastalar ilk denemede bebek sahibi olurken kimi için birçok kez tedaviyi tekrarlamak gerekebilir.

 

Tedavide çiftin sağlık durumu özellikle de kadının durumu tedavinin sonucunu belirler. Yumurta rezervinin zamanla azalmasına bağlı olarak kadın yaşının ileri olduğu durumlarda başarı oranı düşmektedir. Kadın yaşı ne kadar genç ve yumurtalık rezervi ne kadar iyi durumdaysa gebelik oluşma oranı da o oranda artmaktadır.

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında hastanın durumuna özel test ve yöntemlerin uygulanması başarı şansını etkilemektedir. Yani kişiye özel bir tedavi planlanması gerekir. Günümüzde ERA testi, NGS, EMMA ve ALICE testleri gibi uygulamalar sayesinde tedavide başarı şansı artırılabilmekte. Bu gelişmeleri uygulayabilmek için tüp bebek merkezinin ileri teknolojilerle donatılmış embriyoloji laboratuvarına sahip olması ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor olması önemlidir.

Süresi : İzlenme : 1176

Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek başka videolar bulunamadı.

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön