Bağışıklık sistemini meditasyonla kuvvetlendirmek

Yoga ve Reiki eğitmeni Deniz Bağan Özoğul, meditasyonu en kolay hali ile nasıl yapacağınızı fotoğraflar ve video ile anlattı.

+ Sonra Oku
Kategori : Sağlık
1/13

Günlük hayatımızda şehir hayatı temposu içinde insan bedeni, zihni çoklu strese maruz kalıyor. İnsan bedeni tehlike içeren durumlarda ya da bir konuda başarıya ulaşmaya çalışıyor, zorlu koşullar içinde hedefe doğru ilerlerken stres dediğimiz bir konuma geliyor. Stres konumu hayatta kalabilmek ve bir şeyleri elde edebilmek için gerekli. Ancak çok yoğun tekrar ettiği zaman kişinin dinlenme, yatışma, sindirme ve rahatlama için sinir sistemindeki gereken adımları atmasını engellemeye başlıyor.

 

Doğal olarak hepimiz günlük hayatta sürekli stres altında kalıyoruz. İşte bu yüzden kaslarımız sürekli gerginleşiyor. Boyun ve sırt tutulmaları, sürekli aksilik, gerginlik halleri yaşıyoruz. Hatta sürekli kronik şekilde baş ağrıları olabiliyor. Tüm bunların ötesinde duygusal sağlığımızda da öfke, endişe, tahammülsüzlük, ani reaksiyonlar fazlaca yaptığımız şeyler olarak hayatımızı kapsıyor. Bunlar tamamen stresin yığılmasından dolayı ortaya çıkan durumlar aslında.

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön