Meme kanserli ikizler birbirine derman oldu

Kristen Maurer ile Kelly McCarthy ikiz kardeşler eşleri ve çocuklarıyla beraber.

Meme kanserli ikizler birbirine derman oldu

Işın tedavisi görmesi nedeniyle Kelly’nin karın bölgesinden deri ve yağ dokusu alınamadı. Bu nedenle ikizi Kristen’a başvuruldu. Kardeşler annelerini de geçen yıl kolon kanserinden kaybetmiş.

 

ABD’nin Crowd Point kentinde yaşayan 34 yaşındaki Kristen Maurer, kendisi gibi meme kanseri olan ikizi Kelly McCarthy’ye ameliyatla alınan memesinin yeniden yapılandırma operasyonu için deri dokusu ve yağ dokusunu verdi. İkizler arasında ilk doku nakli 1954 yılında Boston kentinde gerçekleşen bir böbrek nakli olsa da, tek yumurta ikizi olan McCarthy ve Maurer arasında 12 Kasım’da yapılan nakil alanında ilklerden biri sayılıyor. Operasyonu gerçekleştiren Chicago Üniversitesi Tıp Merkezi’nde görevli plastik cerrah Doktor David Song, ikizlerin deri, yağ doku ve organ nakillerinde birbirleri için mükemmel uyumlu eşler olduklarını, bu durumun da hastaya operasyon sonrası doku uyumunun sağlanması için verilmesi gereken ilaçlara gereksinimi ortadan kaldırdığını söyledi.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön