Zihinsel kapasiteyi arttıran besinler…

Zihnimizin gelişmesinde besinlerin önemi büyük. Her yiyeceğin ayrı bir faydası var ama bazılarının zihnimize etkisi daha fazla.

Zihinsel kapasiteyi arttıran besinler…

Vitamin haplarına gerek kalmadan da besinlerle zihninizin kapasitesinin artmasını sağlayabilirsiniz. Unutkanlık, dikkat bozukuluğu ve odaklanma sorunu olanlar için faydalı olacak besinler…

 

Ispanak

İçinde bulunan yüksek potasyum sayesinde beyindeki elektrik iletiminin devamlılığını sağlar. Bu sayede hızlı ve doğru düşünmenize yardımcı olur. Araştırmalar sonucu, unutkanlık sorununa da iyi geldiği ortaya çıkan ıspanak, aslında annelerin çocuklarına küçüklükten beri zorlayarak vermelerinin bir sebebi varmış.

 

Badem

Bademin içinde bulunan magnezyum beynin daha iyi çalışmasına neden olur. Yapılan araştırmalara göre magnezyum takviyesinin, öğrenme yeteneğini geliştirdiği ve hafıza kapasitesini artırdığı görülmüş.

 

Su

Toksinlerin atılmasında önemli bir ihtiyaç olan suyun, vücuda pek çok faydası var. Tansiyonun dengede durmasını, vücut ısısının kontrol altında tutulmasını, hücrelerin taşınması gibi pek çok görevi vücut su sayesinde yerine getirir. Beynin faaliyetlerinin düzgün yerine getirilmesi için yeterli miktarda su içilmelidir.

 

Avokado

İçinde bulunan yüksek tekli doğmamış yağ asitleri kandaki kötü huylu kolesterolün düşmesine yardımcı olur ve damarların korunmasını sağlar. Bu sayede felç gibi damarsal sorunları önlemiş olur. İhtiyacı olan kanı taşıyarak beynin oksijen almasını sağlar, zihnin gelişimini ve kapasitesini arttırır.

 

Brokoli

Brokolinin yapısında bulunan bir bileşiğin beyni koruduğu tespit edilmiş. İçinde bulunan bazı vücut materyallerinin beyne geçmesini sağlayan kan bariyerlerini güçlendirir. Brokoli, içinde bulunduğu vitaminler sayesinde zihinsel gelişimin devam etmesini ve unutkanlık problemleminin azalmasında yardımcı olur.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön