Christopher Kane 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu...

Her zaman heyecanla beklenen Kane tasarımları yine eşsiz...

Christopher Kane 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu...

Christopher Kane, genç yaşına rağmen bir çok saygın yerden ödüller almış, koleksiyonları moda dünyası tarafından heyecanla beklenen özel tasarımcılar arasında. 2006'da tekstil konusunda eğitim almış olan kız kardeşi Tammy Kane ile birlikte kurduğu marka, 6 sene gibi kısa bir sürede bir çok kişi tarafından markaj altına alınan bir isim oldu.

 

Kane'in ilk koleksiyonunda sadece neon renkler kullanması çok şaşırtıcı bulunmuştu. Ama her ne kadar ilk koleksiyonundaki kadar olmasa da, Kane'in canlı, göz alıcı renkleri sevdiğini devam eden tasarımlarında da gördük. Bu koleksiyon için de durum değişmemiş. Kane şovuna siyah beyaz çizgili etek, bluz ve ceket üçlemesiyle başlamış olsa da arkasından gelen parlak maviler, eflatunlar ve kırmızılar Kane'i daha çok yansıtan tasarımlar...

 

Yine diğer koleksiyonlarında olduğu gibi burada da kumaş, daha doğrusu değişik dokudaki tekstillerin varlığı Tammy'nin etkisi, ama yinede desenler Christopher'ın seçimi diyebiliriz. Geçen baharda da kullandığı iri çiçek baskılarını şifon üzerinde kullanması ve bunu örgü bol kazaklarla birlikte kullanması Kane'in genç ruhunun koleksiyonuna olan yansıması. Kane bu koleksiyonu hazırlarken Al Pacino'nun Devriye adlı filmindeki konudan etkilendiğini ve "eğer bir kadın, hem de güçlü görünmek isteyen değişik bir kadın bir gay bar'a giderken nasıl giyinirdi?" sorusuna cevap olarak bu koleksiyonu tasarlamaya başladığını söyledi. Film 1980 yapımı olduğu için koleksiyondaki tüm tasarımlar o dönemin izlerini taşıyor.

 

İlginç bir ruh olan Christopher Kane ve tekstil konusunda başarılı bulunan Tammy Kane'nin birlikte çalışmaları sonucunda ortaya çıkan etkileyici ve modern tasarımların devamını herkes sabırsızlıkla bekliyor.

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Doğuma giderken neler yaptınız?
  Doğuma giderken neler yaptınız?

  Süresi : 01:59 İzlenme : 2395

 • Gizem Onay'la kadınlık organları ve döngüleri üzerine
  Gizem Onay'la kadınlık organları ve...

  Süresi : 34:57 İzlenme : 261

 • Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri
  Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri

  Süresi : 02:46 İzlenme : 455

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön