İlişkinizde sözlü taciz olduğunun 7 işareti!

Acımasız sözler bazen kemiklerinizin kırılmasından daha can acıtıcı olabilir.

İlişkinizde sözlü taciz olduğunun 7 işareti!

Bu tarz kötü sözler moralinizi bozar, kendinize olan güveninizi sarsar hatta sizi yatağa bile düşürebilir. Nasıl bir mesleğe, kariyere hatta eğitime sahip olursa olsun birçok kadın hayatındaki erkek tarafından sözlü tacize maruz kalabiliyor. Doktorlar, öğretmenler ve hatta psikologlar bile... Eğer ilişkinizin başında bu tarz sözlü tacizlere maruz kalmadıysanız, daha sonraları kendinizi tuzağa düşmüş hissedebilir ve ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz.


Bu taciz genelde onunla yalnızken olabilir. Etrafınızdaki herkes onun ne kadar şahane bir erkek olduğunu düşünüp sizin rahatsızlığınızı anlamakta zorlanabilir siz de bu durumdan ötürü kendinizi suçlu hissedebilir ve olayları kendinizin biraz abarttığı konusunda şüpheye düşebilirsiniz.


Sözlü taciz zamanla artar ve yavaş yavaş hayatınızın bir parçası haline gelir ve hatta fiziksel şiddete bile dönüşebilir. Mantıklı bir insan olduğunu savunarak istediğinin karşılıklı sevgi olduğunu düşünebilir ve söylediği her şeyi mantığa bürüyerek kendinizi rahatlatabilirsiniz. Ama aslında onun istediği tek şeyin kontrol olduğunu unutmayın. Ruh halinizi pozitif tutmayı ve bu tacizin sizin hareketleriniz, özellikleriniz ve karakterinizle ilgisi olmadığını aklınızdan çıkarmayın.

 

Hislerinizi küçümsemeyin, kendinize inanın ona değil. Gerektiğinde terapist ya da danışmandan yardım almaktan çekinmeyin. Unutmayın, taciz eden kişi isterse değişebilir ama onu siz değiştiremezsiniz.İlişkinizde sözlü taciz olduğunun 7 işareti...

 • Haftada birkaç gün size kızgınsa ve sizden rahatsız oluyorsa. Neden kızgın olduğunu sorduğunuzda inkar ediyor ya da sizin suçunuzmuş gibi tavır alıyorsa.

 

 • Eğer kırgınsanız ve onunla konuşmak istediğinizde hiçbir çözüme ulaşamıyorsanız, tartışmak istediğinizde sizi kavga çıkarmak için bahane aramakla suçluyor ve neden bahsettiğinizle ilgili bir fikri yokmuş gibi davranıyorsa.

 

 • Sıklıkla kızgın ve hayal kırıklığı içindeyseniz ve gerçek his ve niyetlerinizi ona anlatmakta zorlanıyorsanız.

 

 • İlişkinizin temelleri gibi önemli konularda değil de söylediklerinizin yanlış anlaşılması gibi iletişim ile konularda sürekli üzülüyorsanız.

 

 • Zaman zaman "Benim neyim var? Neden sürekli kendimi kötü hissediyorum" diye düşünüyorsanız.

 

 • Hemen hemen her zaman ve her konuda sizin zıttınız bir görüşe sahipse ve hep siz yanlış o doğruysa.

 

 • Kendinizi hiç "Yeter" derken hatırlamıyorsanız.

 

Bunlar ilişkinizde sözlü tacizin olduğunun işaretleridir. Daha fazla üzülmemek ve kendinizi suçlayıp değersiz hissetmemek için hemen harekete geçme zamanınız gelmiş demektir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön