Aldatmak, aile içi şiddettir!

Aldatmanın aynı zamanda aile içi şiddet kabul edildiğini biliyor muydunuz?

Aldatmak, aile içi şiddettir!

Psikologlar, suistimal etmek ve aldatmanın çok benzer kalıplarda olduğunu düşünüyor. Her iki guptakiler de genellikle davranışlarını haklı çıkarmaya, eylemlerini inkar etmeye ve sorumluluktan kaçınmaya çalışır.

 

Aldatan insan kendini biraz kötü hissetse bile gerçekte partnerinin duyguları için hiçbir endişe duymaz ve bu nedenle davranışını olduğundan hafif göstermeye çalışır. Ayrıca, aldattığını inkar edenler ya da durum sorgulandığında partnerini psikolojik sorunları olmakla suçlayıp, kendisini de kurban olarak ilan edenler her şeyi çok daha kötüleştirirler. Bu aldatılan insanın duygularını daha çok incitir, özgüven kaybı ve duygusal travma yaşamasına sebep olur.

 

Eğer bu sizin hayatınızda da gerçekleşiyorsa, kesinlikle sizin suçunuz olmadığını ve yalnız olmadığınızı bilmelisiniz.

 

Çeşitli bloglarda, aynı problemi yaşayan kadınlar birbirleri ile acılarını, öfkelerini, duygularını paylaşıyor. Eğer yalnız olduğunuzu ve kimsenin sizi anlamadığını hissediyorsanız, internette bir gezinmelisiniz. Benzer durumda olan kişilerin fazlalığı sizi şaşırtabilir.

 

Ne yazık ki günümüz toplumunda suistimallere sık rastlanıyor. Çoğu insan bu tür davranışları minimize etmek, gülüp geçmek ya da hiç olmamış gibi davranmaya alıştırılarak yetişiyor. Birisini mor bir gözle ya da kırık bir kolla görmek fısıldaşmalardan ötesine sebep olmuyor.

 

Tanımadığınız bir insana dönüşen birisi ile yaşamak trajik bir durumdur.Ve aldatma gözle görülür hiçbir iz taşınmamasına rağmen, yaşanan duygusal bozulma akıllara durgunluk verir.

 

Aile içi şiddetin her türü aşağılayıcı, zarar verici ve hatta size ya da sevdiğiniz bir insana potansiyel şekilde zarar vericidir. Lütfen örtbas etmeye çalışmayın.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar
  Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

  Süresi : 37:35 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön