Koşmak bahane iyiliği çoğaltmak şahane

Koşmak bahane iyiliği çoğaltmak şahane

8 Mayıs 2016’da İzmir çok önemli uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yaptı. 2004 yılında omurilik felcinin kalıcı tedavisine yönelik araştırmalar için kurulmuş olan Wings for Life vakfı tarafından düzenlenen Wings for Life 2016 Koşusu gerçekleşti güzel İzmir’de.

 

Diğer koşu organizasyonlarına göre farklı özellikleri vardı koşunun. Öncelikle tüm dünyada 34 farklı lokasyonda aynı anda başladı. Türkiye’de İzmir’de, Avustralya’da Melbourne’deydi örneğin. İzmir’de öğlen başlayan yarış Avustralya’da gece başlıyordu. Bunun yanında koşunun parkuru belli ama kaç km olacağı yarışmacıların performansına bağlı. Çünkü yarış başladıktan bir süre sonra yakalama aracı adı verilen bir araç koşucuları takip ediyor ve araç koşucuyu hangi mesafede yakalarsa o kişi için yarış orada bitiyordu.

 

Bunun yanında bir de telefonda selfie-run uygulaması geliştirilmiş ve bulunduğunuz herhangi bir lokasyondan da yarışa katılma olanağı sunulmuştu. Oldukça renkli görüntülere sahne olan ve İzmirlilerin desteği ve ilgisi de oldukça yüksek olduğu etkinlikle ilgili bazı ilginç rakamlar var.

 

2016 yılında tüm dünyada toplam 130.732 koşucu ve 16.000’den fazla gönüllü katılmış organizasyona. Tüm koşucular tarafında koşulan toplam mesafe ise 1.255.000 kilometre, ayın dünyaya olan ortalama uzaklığının yaklaşık 3,3 katı kadar. Toplam 6.6 milyon Euro toplanmış tüm dünyada etkinlik ve bağışlardan. Sonuçlar da olağanüstü. Erkeklerde birinci olan koşucu 88.54 kilometre, kadınlarda birinci olan koşucu 65.71 km sonra yakalanmış yakalama aracına. Her şeyin ötesinde biraz farklı bir açıdan baktığımda iyiliğin nasıl çoğalabildiğini görmek ve hissetmek bambaşkaydı. Düşünsenize tüm dünyada aynı anda aynı amaç için binlerde insanın yarattığı enerjiyi. Bu kadar acının, fenalığın kol gezdiği günümüzde insana umut veriyor. İyiliğin daha da çoğalması dileğimle…

 

 

Funda Karagöz Yıldırım

 

 

 

 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön