Ortak noktaları dövme tutkuları

Angelina Jolie, Julia Roberts, Victoria Beckham… Hepsi dünyaca ünlü, hepsi anne. İşte, bu birçok ünlü annenin başka bir ortak noktaları daha var: Dövmeleri! Acaba hangi annenin hangi dövmesi ne anlama geliyor?

Ortak noktaları dövme tutkuları

Siz de dövme yaptırmak istiyor olabilirsiniz. Belki de çoktan yaptırdınız. Eğer yaptırmadıysanız, dünyaca ünlü isimlerin dövmelerine bir göz atıp bu konuda fikir sahibi olabilirsiniz. Kim bilir belki hiç aklınızda yokken, bir anda yaptırmaya da karar verebilirsiniz.

Dövme sanatçılarına giderek özellikle tanınmış kişilerin tercih ettiği dövmeleri yaptırmak isteyenler çoğunlukta. Sizin de yeni dövmeniz Heidi Klum’unki gibi çocuklarınızı simgeleyen yıldızlar ya da Melanie Griffith’inki gibi eşinizin ismi neden olmasın?

Angelina Jolie
Angelina’nın çocuklarının isimlerini peş peşe hızla söylemek bile zor. Bizden sonra tekrar edin! Maddox, Pax, Zahara, Shiloh, Knox and Vivienne. Ama bu güzel kadının vücudunun dövmelerle boyanmış bölümlerini saymak da çok kolay sayılmaz. Angelina Jolie’nin kürek kemikleri üzerindeki dövmede Gotik harfler kullanılmış ve ''Know Your Rights'' yani ''Haklarını Bil'' yazıyor. Yine bu resimde bir kaplan ve bir de Budist inancına göre kötü şansı kovacağına inanılan bir yazı var. Jolie geçtiğimiz günlerde, uyluklarının iç tarafında eşi Brad Pitt için yeni bir dövme bulunduğunu açıkladı.

Jessica Alba
essica Alba’nın sırtının altında kurdele şeklinde bir dövmesi bulunuyor. Aynı zamanda, yakın tanıdıkları Alba’nın bu dövmesinde bir uğur böceği, bir çiçek ve de nilüfer çiçeği anlamına gelen Sanskritçe bir yazı olduğunu söylüyor.

Victoria Beckham
Bir zamanların popüler gruplarından Spice Girls grubunun en şık ve en havalı üyesi; Brooklyn, Romeo ve Cruz’un annesi Victoria Beckham, el bileğinin içinde iki ayrı dövme taşıyor. Bu dövmelerin birinde ''De Integra'' yazıyor. Diğerinde ise eşi David Beckham’la birlikte geçirdiği ilk geceyi sembolize eden Roma rakamları bulunuyor.

Julia Roberts
Julia Roberts, üç sevimli afacanının isimleri olan Hazel, Phinnaeus ve Henry’yi sırtının alt kısmında taşıyor. Böylelikle çocuklarıyla arasında kurduğu yakın bağı vücudunda da sergilemekten çekinmediğini gösteren Roberts’ın bu düşüncesi ne kadar da sevimli öyle değil mi?

Ashlee Simpson
Bronx’un annesi ve rockçı Pete Wentz’in eşi Ashlee Simpson’ın el bileğinin içinde, renkli bir çiçek dövmesi bulunuyor. Bileğinin içi aynı zamanda bir yıldız figürü, ‘Love’ sözcüğüyle ve de 3 rakamıyla da süslenmiş Simpson’ın, ayak bileğinin üzerinde de kiraz figürü var.

Britney Spears
Britney Spears, tüm dünyanın tanıdığı sevimli çocuklar arasında yer alan Sean Preston ve Jayden James’in annesi. Bir Kabala Perisi’nin Spears’ın üzerine peri tozu serpiştirdiği şu sıralar söylentiler arasında. İşin esprisi bir yana, Britney vücudunda papatya, kelebek, çiçek, zar, dudak ve çarpraz dövme figürlerini taşıyor.

Nichol Richie
Bu küçük anne Harlow ve Sparrow’un annesi. Nicole Richie vücudu üzerinde dövme mürekkebini bolca taşıyan ünlülerden. Sırtında yer alan melek kanatları çok zarif görünüyor. Richie ayak bileğinin etrafında da gül boncuklarıyla örülmüş bir zincir taşıyor. Aynı zamanda yakın kaynaklarından aldığımız bilgilere göre, pelvis bölgesinde balerin ayakkabıları, sırtında bir haç, boynunda soyadı yani ‘Richie’ ismi, el bileğinin içinde kayan bir yıldız ve ‘Bakire’ anlamına gelen ''Virgin'' kelimesi var. Nicole Richie son olarak da kalçasının üzerinde bir taç figürü yaptırmış.

Heidi Klum
Heidi Klum, vücudunda çok sevdiği ''Seal'' ismini taşıyor. Bu isim sizlerin de bildiğiniz gibi şarkıcı ve söz yazarı eşinin ismi. Birkaç yıl önce kollarında taşıdığı yıldızların, çocukları Leni, Henry ve Johan’a ait olduğunu açıklayan Klum; sonraki yıl doğan kızı Lou için de bir yıldız ekler mi bilmiyoruz.

Christina Aguilera
Max isminde bir çocuğu olan Christina Aguilera vücuduna birden fazla dövme yaptırmayı seven ünlülerden. Sol dirseğinin iç kısmında, İspanyolcada ''Seni her zaman seveceğim'' anlamına gelen ''Te Amo Siempre'' kelimeleri ve bu günlerde boşandığı eski eşi Jordan Bratman’in isminin baş harfleri görünüyor.

Melanie Griffith
Melanie Griffith’in kolunda bulunan dövmede rahatlıkla ‘Antonio’ yazdığını görebiliyoruz. Bu isim Griffith’in eşi Antonio Banderas’tan başkası değil. Griffith ve Banderas’ın Stella isminde bir de kızları var.

Pamela Anderson
Brandon ve Dylan’ın anneleri Pamela Anderson’ın en bilinen dövmesi kolunda bulunan dikenli tel figürü. Anderson aynı zamanda sırtında da dövme sanatından bir eser taşıyor. Anderson’ın kolundaki dikenli tel dövmesi, dövme sanatını sevenler arasında çok ilgi görüyor.

Kelly Ripa
Lola’nın, Michael’ın ve Joaquin’in annesi Nicole Richie
Kelly Ripa ayak bileğinin iç kısmında küçük şirin bir kalp figürü taşıyor. Tatlı ve zarif bir imaj veren kalp figürleri, kol, sırt ve göğüs bölgesinde de sıkça yer verilen figürler arasında yer alıyor.

Mary J. Blige
Nas, Jordan ve Briana’nın üvey anneleri, Mary J. Blige, sağ elinin üzerinde Çin harf sembolleriyle güçlülüğü anlatan bir dövme taşıyor. Vücudundaki biseps kaslarını, kollarında bulunan dövmeleriyle vurgulamayı tercih eden Blige, daha güçlü görünmek istemiş.

Laila Ali
2008 yılında oğlu Curtis’i kucağına alan Laila Ali, belki ringlerde sert bir görünüşe sahip ama omzunda bulunan sevimli ayıcık figürü, kendisine tam anlamıyla yufka yürekli bir imaj sağlıyor.


Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor
  Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor

  Süresi : 22:01 İzlenme : 0

 • Kadınlar için 5 savunma taktiği
  Kadınlar için 5 savunma taktiği

  Süresi : 04:19 İzlenme : 2992

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

 • Kolesterolü etkileyen gıdalar
  Kolesterolü etkileyen gıdalar

  Süresi : 02:36 İzlenme : 816

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön