Çay poşeti ile tırnak onarma

Tırnak kırılması tırnakların en büyük düşmanı fakat kırılan tırnağınızı anlatacağımız yöntemle kolayca onarabilirsiniz!

 • Tırnak neden kırılır?

  Tırnaklar parmak uçlarımızı dış etkenlerden korur. Eğer tırnaklarınız sıkça kırılıyorsa bu, vücudunuzda ters giden bir şeylere işaret ediyor olabilir. Örneğin eğer demir eksikliği yaşıyorsanız tırnaklarınız bu durumdan çok çabuk etkilenir. Uzun tırnaklarla klavye ya da telefon kulanıyorsanız ufak ufak ama sürekli darbeler alan tırnaklar kolayca kırılır. Cildin kuruması da tırnakların sağlıklı uzamasına engel olur. Sabah ve gece yatmadan tırnak kenarlarınızı güzelce nemlendirdiğinizden emin olmalısınız. Öte yandan sürdüğünüz ojeyi de çok uzun süre tırnaklarda bırakmanız, tırnağınızın nefes almasını engellediği için çabucak kırılmasına ve ayrılmasına neden olabilir. Görüldüğü gibi tırnak kırılmasına birçok etken neden olabilir. El bakımınızı ihmal etmemeniz tırnaklarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlayabilir.

 • Tırnak kırılması nasıl önlenir?

  Tırnaklarınızın kırılmaması için tırnaklarınız ıslak olduğunda ve banyodan sonra çok sert işlemler yapmamanız gerekir. Islak tırnaklar kuru tırnaklara oranla kırılmaya daha meyillidir. Tırnaklarınızı sağa sola doğru törpülemek yerine tek tarafa doğru törpülemeniz tırnak hassasiyetini azaltır ve tırnaktaki ayrılmaları ve kırılmaları engeller. Tırnak makasınızı seçerken dikkatli olun. Kör tırnak makasları tırnaklarınıza zarar verir. Aseton kullanırken ojeyi tırnaklarınızdan ovalayarak çıkarmak yerine oje çıkarıcınızı biraz oje üzerinde bekletip ojeyi yumuşatıp ovalamadan tırnaklarınızdan çıkarmanızda fayda var.

 • Kırılan tırnak nasıl onarılır?

  Artık kırılan tırnağınızı kesmenize ve ellerinizde kötü bir görüntü oluşturmanıza gerek yok. Evde bulunan çay poşetleri ile kırılan tırnağınızı onarmak çok kolay. İhtiyacınız olan şeyler bir adet çay poşeti, makas, törpü ve takma tırnak yapıştırıcı eğer elinizde yoksa parlatıcı da kullanabilirsiniz. Bu yöntemde tırnağınızın temiz olması çok önemli. Ayrıca eğer oje varsa mutlaka temizleyin ellerinizi yıkayın ve kuruduğundan emin olun.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evlilik hazırlıkları - Söz ve nişan
  Evlilik hazırlıkları - Söz ve nişan

  Süresi : 23:19 İzlenme : 0

 • Evlilik hazırlıkları - Tanışma
  Evlilik hazırlıkları - Tanışma

  Süresi : 09:57 İzlenme : 0

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

 • 5 dakikada badem sütü yapımı!
  5 dakikada badem sütü yapımı!

  Süresi : 00:56 İzlenme : 2556

 • Akne neden olur ve tedavisi nedir?
  Akne neden olur ve tedavisi nedir?

  Süresi : 02:07 İzlenme : 1440

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön