Burcunuza göre stresle başa çıkma yöntemleri

Şu sıralar çok mu streslisiniz? Ve bu stresle nasıl başa çıkabileceğinizi bilmiyor musunuz? Haberimize kulak verin.

  • Koç (21 Mart-19 Nisan)

    Koçların hayatlarında pek çok meşguliyetleri ve sorumlulukları vardır ve genellikle durup dinlenmek, nefes almak için fırsat bulamazlar. Ama bunu yapmadıkları sürece tükenmeleri daha olasıdır. Doğalarından gelen enerji onları tüm hafta boyunca idare edebilse de bu enerjinin azaldığını hissettikleri zaman kendilerini ve etrafındaki insanları hayal kırıklığına uğrattıklarını hissederler. Hatırlamaları gereken şey bazen koşmadan önce yürümek gerektiğidir. Haftanın en az bir gününü hiçbir şey yapmadan geçirmeye dikkat etmelidirler ki geri kalan günler için enerjileri şarj olsun ve biraz da sükûnet ve ağır kanlılığın tadını yakalama fırsatı yakalayabilsinler.

  • Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

    Boğalar, güçlü iş etiğine sahiptir ve üstlendikleri her işi başarıyla, zamanında bitirmek isterler. Başarısızlıkları hoş görmezler; başarısız olmanın kendini daha çok geliştirmek için bir fırsat olduğunu değil, beceriksizlik olduğunu düşünürler. Bazen etraflarındaki insanların duyguları konusunda aşırı hassas davranır, onları kırmak ya da anlaşmazlığa düşmek istemezler. Boğalar için en etkili stresle başa çıkma yöntemi kendisine karşı biraz daha anlayışlı ve yumuşak olmasından geçmektedir. Diğer insanların duyguları reaksiyonları üzerinde kontrol sahibi olamayacaklarını hatırlamaları da durumlarla daha kolay başa çıkmalarını sağlayabilir.

  • İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran)

    İkizler burcu oldukça dinamik ve komplekstir. Zihinleri sürekli değişebilir. Ara vermeksizin düşünürler ve bu da onların gereksiz durumlarda bile aşırı strese girmesine sebep olur. Genellikle iyimserdirler ve sağlıklı iletişim kurabilirler. Hayattan keyif almak isterler ve aynı enerjiyi paylaşan insanların yanında olmak isterler. En büyük stres sebepleri kendi zihin ve düşünceleri olduğu için, sürekli aktif olmak bundan kaçınmak için başlıca yöntemlerden biridir. Üstelik son derece sosyal insanlar oldukları için bunu yapmalarının önünde hiçbir engel yoktur.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön