Çocuk sahibi olmanın 10 harika yanı

Çocuk sahibi olmayı sadece uykusuz geceler ve kabarık faturalardan ibaret sanmayın!

Çocuk sahibi olmanın 10 harika yanı

Çocuk sahibi olup olmama konusunda ikilemde olanlar ya da biraz isteksiz bir eşe sahip olanlar, işte size sabırsızlıkla beklemeniz gereken şeylerin bir listesi:

 

1. İnsanlar çocuklara hep şeker verirler; sizin iyi bir ebeveyn olarak bu şekerlerin hemen hemen hepsini çocuklarınızdan almanız gerekecek.

Anlıyorsunuz, değil mi?

 

2. Doğaüstü güçler edineceksiniz. Her şeyi bilmeyi ve acıyı bir öpücükle geçirmeyi sağlayan süper güçler. Gerçek bir büyücü gibi.

 

3. Çıkardığı gaza köpeğiniz dışında birinin güldüğünü fark eden eşinizin yüzündeki mutluluğu görme şerefine ereceksiniz.

 

4. Birkaç yıl boyunca, çocuğunuzdan arta kalan tavuk, patates ve peynir yığınlarının keyfini çıkaracaksınız. Bu anların tadını çıkarın; çünkü daha ne olduğunu anlamadan, aynı çocuklar kendi yemeklerini bitirip bir de üstüne sizinkilere sulanmaya başlayacaklar.

 

5. Çocuklarla bir restorana gittiğinizde, çoğunlukla diğer müşterilerden uzakta, arkalara oturtulacaksınız. Kimleri buna alınıyor; ama güzel bir şey değil mi aslında? Sanki mekânın sahibiymişsiniz ya da VIP bölümdeymişsiniz gibi.

 

6. Birçok kuruluş, tuvaletini kamuya açmaz; ama kucağınızda küçük bir çocuk taşıyorsanız eğer, personel tuvaletini kullanmanıza izin verirler. Tabi bazen tuvaleti kullanmak zorunda olan çocuklar olmaz. Beyaz yalanlar…

 

7. Küçük çocuklarla seyahat etmek mi? Koltukların üzerindeki bölmede el çantanıza yer kalmayacağından korkmanıza gerek yok. Ne de olsa çocuğunuz yüzünden uçağa erken binmek zorunda kalacaksınız ve bir zavallı, çantasını bagaja vermek zorunda kalacak.

 

8. Çocuklar sayesinde mükemmel bahaneler yaratılır. Üzgünüm, doğum günü partinize gelemeyiz. Akşam için bakıcı ayarlayamadık. Üzgünüm, tam da tatil fotoğraflarınızı göstereceğiniz sırada gitmemiz gerekiyor. Çocukları yatırmamız lazım.

 

9. Doğum günü pastası. Çocuğunuzun tanıdığı tüm çocukların pastasını yeme şansınız olacak. Okula başladıklarında, bazı çocuklar partilerine tüm sınıfı davet ederler. Ve bu partilerin hepsinde doğum günü pastası olur. Kendinize bir dilim alamayabilirsiniz; ama en azından çocuğunuzunkinden bir ısırık alabilirsiniz. Başka çocuğun pastasına bulaşmayın sakın; biraz uygunsuz kaçabilir.

 

10. Sevdiğiniz tüm çocuk kitaplarını tekrar okuma şansınız olacak. Meğer ne özlemişsiniz, değil mi?

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak gerekli"
  "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak...

  Süresi : 28:09 İzlenme : 365

 • "Otizimde erken tanı ve eğitim çok önemli"
  "Otizimde erken tanı ve eğitim çok önemli"

  Süresi : 21:25 İzlenme : 359

 • Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabını, çevirmeni Hakan Atalay'la konuşuyoruz
  Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabını, çevirmeni...

  Süresi : 17:31 İzlenme : 379

 • Dr.Ayşegül Çoruhlu ile genç kalma ve beslenmenin sırları
  Dr.Ayşegül Çoruhlu ile genç kalma ve...

  Süresi : 43:26 İzlenme : 335

 • İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği kurucusu Sedef Erken'le Türkiye'de otizm algısı
  İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği kurucusu...

  Süresi : 25:18 İzlenme : 114

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön