Yeşilçam stili aşk

Son zamanlarını köhne birahanelere gidip, Karaköy’ün boş sahillerinde dolaşarak geçiriyormuş.” İç sıkıntısı mı?” dedim. “Hayır” dedi. Keyifliymiş böyle. Başka dünyalardan insanlar tanımak iyi geliyormuş. Çoğu zaman öyledir. Kendi çevrendeki hayatlar bir süre sonra senin yansımandan başka bir şey değildir. Ben de ona Cahide Sonku’nun hayatından örnek verdim köhne birahanelerden uzak durması için. Kum rengi merserize şalını omzuna attı. Sigarasından derin bir nefes aldı. Keyifli gözüküyordu esasen.

 

Uzun bir ilişkiden çıkmıştı. Ruhu özgür, bedeni özgür bir kadındı. Dönüp duruyordu kendi etrafında. Buna takıldım ben de… “Ne yapıyorsun? Nedir derdin?” diye sordum tekrar. “Unutmak istemez misin? Devam etmek istemez misin?”

 

Aşkı unutturan bir haptan bahsediyorduk o sırada. “İstemez miydin bu haptan?” diye sordum. Kesinlikle istemeyeceğini söyledi. “Neden devam etmek için bu kadar koşturayım ki? Zaten her şeyi hızlı, çok hızlı tüketiyoruz. Yemekler hızlı, müzikler hızlı, hayat hızlı. Aşkı da bu hızla tüketmek ayıp olmaz mı?” dedi.

 

O kadar sevdiysen ve geceler boyunca burnundan kan gelene kadar ağladıysan şipşak unutmanın derdine düşmek riyakârca geliyordu ona.

 

Gitar çalmasından gına gelen insanın tek bir tıngırtısına ömür parçası sunabilecek kıvama gelmekten bahsediyordu. Beraberken sıkıldığımız, tiksindiğimiz, yorulduğumuz her anın ne kadar kıymetli olabileceğini onsuz hayata devam ederken anlıyoruz belki…

 

Izdıraplı işte… Huzursuz bir şey aşk. Gün batımları geliyor üşümeden izleyebileceğimiz, kalabalık sokaklar var önümüzde yaşamla dolabileceğimiz. Bunun yerine ruha çeviriyoruz kendimizi ve belki bu yüzden aşkı, olmayan ruhlarımızla birleştirip arıyoruz.

 

“Aşk olmadan da olur” diyorum. Hayat güzel…  “Şarkı söylemek istiyorum sevgilime” diyor. Fikret Kızılok’tan "İki Parça Can" Çok zorluyor beni ve ben de sonunda dökülüyorum “Bülbülüm Altın Kafeste“ diyorum. Susuyor. Demiyor pek bir şey…

 

Ne anladığımıza bağlı aşk. Ben ızdırap, acı görüyorum. Onun gördüğü romantizm belki biraz kalp sızısı, özlem.  İlk aşkın belirliyor aşktan anladığını belli ki.  “Ben sana aldanamam yarim, ben sana dayanamam” diyor şarkıda.  En ağır o geliyor bana. Çelişkilerle dolu bir aşk tasviri… Diğeri de diyor ki “Rüya bütün çektiğimiz, rüya kahrım, rüya zindan”.

 

Biri de desin ki "Yeşilçam hikayesi gibi bitti. Nubar Terziyan’ın tombiş yanakları kızardı, Hulusi Kentmen babacan bakış attı. Sonra toplanıp “Hayat sevince güzel” şarkısını söyledik. Mutlu son yazdı."

 

Olmaz. Yazamaz. Yazarsa aşk olmaz. Olursa da inanmayız, küçümseriz… Hadi madem çav bela sadist aşk rallicileri. Gidip arkadaşıma katılayım Kurtuluş’ta şahane bir köhne birahane varmış…

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön