Basit ve anlamlı bir hayat için 10 ipucu

Hayatınızı sadeleştirmek, hayatınızdaki kargaşadan kurtulup dostluk, saygı, güven ve dürüstlüğe odaklanmak ve mutlu olmaktır.

Basit ve anlamlı bir hayat için 10 ipucu

Hayatınızı sadeleştirmek, hayatınızdaki kargaşadan kurtulup dostluk, saygı, güven ve dürüstlüğe odaklanmak ve mutlu olmaktır. Sade ama içi dolu ve anlamlı bir hayat için:

Her anın tadını çıkarın: Anı yaşayın. Çoğu zaman geleceğe bakıp gelecekte olacakları düşündüğümüz için şu anda bulunduğumuz anı kaçırıyoruz. Her anın tadını kıymetini bilirseniz hayatınızdaki mutlulukların da tadını çıkarırsanız.

Dinlenin: Dinlenmeye vakit ayırın. Hayat bazen çok hızlı ve sert olabilir. Yorgunluk, stres, bitkinlik sizi farkettiğinizden daha fazla ve hızlı yıpratabilir. En iyi ilaç dinlenmektir.

Anlam: Bazıları huzuru ve hayatın anlamını din ya da ruhani işlerde bulurken diğerleri çalışmak ve ikili ilişkilerde bulur. Hayatta bir anlam bulmak ve bir amacınızın olduğu hissi size büyük mutluluk verecektir.

Hayata bağlanacak şeyi bulun: Sevdiğiniz birşeyi yaptığınızda içinizdeki neşe, heyecan ve mutluluk ve onda kendini kaybetmeniz sizi hayata bağlar. Herkesi hayata bağlayan, onu yaparken kendinden geçtiği birşey vardır. Bunu mutlaka arayın ve bulmaya çalışın.

Güçlü yanlarınızı kullanın: Güçlü yanlarınız ile ana değerlerinizi anlayıp onları günlük hayatınızda kullanmanız nelerden mutlu olduğunuzu ortaya çıkarmanıza yardım edecektir. Güçlü yanlarınızı fark edip onları kullanmanız hayatın her alanında size yardım edecektir.

Geçmişi arkanızda bırakın: Hata ve pişmanlıklarınızı geçmişte bırakın. Onlar sizin değerlerinizi ifade etmezler. Geçmişte takılı kalırsanız, ileriye gitmekte zorlanırsınız. Bunları arkanızda bırakmayı öğrenmek bugünü yaşamanızı sağlayacaktır.

Hatalardan ders çıkarın: Hatalarımızdan ders çıkarmak ve pişmanlık duymak iki farklı kavramdır. Pişmanlık, içinde suçluluk ve utancı da barındıran hayalkırıklığı ile ilişkili bir duygudur. Yaşanmış bir olaya bakmak ve neyin yanlış gittiğini anlamaya çalışmak ise bize çok şey öğretir.

Paylaşın: Paylaştığımızda sorumlulukların anlamı daha çok artar. Eşinize ya da en iyi arkadaşınıza neyi ne zaman başarmak istediğinizi anlatın. Paylaşmak aynı zamanda hayal ve hedeflerinizi tartışmak için güvenli bir ortam da sağlar.

Nazik olun: Arkanızdaki gelen kişiye asansörün kapısını tutun, komşunuzun alışveriş torbasını taşıyın ya da yaşlı birisine yardım edin. Nezaket ve iyilik, daha fazla iyilik yaratır. Ve zincirleme bir etkisi vardır.

Dinleyin: Karşınızdakini yargılayıp eleştirmeden dinleyin. Kendinizden söz etmekten kaçının ve ihtiyacı olanın yanında bütün varlığınızla olmaya çalışın.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 8743

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2132

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5400

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 2367

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 3518

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön