Sarkma ve kırışıklıklar sorun olmaktan çıkıyor

Yıllar geçtikçe vücudumuz, yaşadığımız stresli hayata ve yoğun tempoya karşı yenik düşüyor.

Sarkma ve kırışıklıklar sorun olmaktan çıkıyor

Yıllar geçtikçe vücudumuz, yaşadığımız stresli hayata ve yoğun tempoya karşı yenik düşüyor. Ancak bu konuda ihtiyaç sahiplerinin yardımına estetik operasyonlar koşuyor. Yaşlanmanın kaçınılmaz fakat gelişen teknoloji sayesinde estetik kusurların kısa sürede yok edilebiliyor. Prof. Dr. Erol kışlaoğlu bu konuda ki bilgilerini paylaştı.

 

Yüz sarkmalarına veda edin
Mikro lipoinjeksiyon olarak bilinen yağ enjeksiyon yöntemi kullanılarak yüz sarkmaları gideriliyor. Bu yöntemde, vücudun yağ içeren bölgelerinden liposuction kanülü ile alınan yağ, yüzün çökük ve sarkık alanlarına enjekte ediliyor. Bu uygulama çökük yanakların, ağız ve burun arasındaki gülme çizgilerinin doldurulması, derideki çökme ve düzensizliklerin giderilmesi, alın çizgilerinin silinmesi, dudakların dolgunlaştırılması ve yüz konturlarının düzeltilmesi amacıyla tercih ediliyor.

 

Karındaki sarkmalar artık sorun değil
Karın germe ameliyatının karın bölgesindeki fazla deri ile yağ dokusunun alınmasını ve karın duvarı kaslarının gerilmesini içeren bir ameliyat. Bu operasyonda sarkan karın gerilerek düzeltilir, deri aşağıya doğru çekilerek fazla olan bölge çıkarılır. Bu uygulama sayesinde bir gün sonra hastaneden çıkıp eve gitmek mümkün olmaktadır. Operasyondan sonra her 2–3 günde bir doktor tarafından pansuman yapılır. 10 gün sonra dikişler alınır ve normal hayata dönülebilir.

 

Alt beden ve kalçaların kaldırılması mümkün

Çok gevşek derili ve aşırı kilo veren insanlarda kalçalarda belirgin sarkmalar meydana gelebiliyor. Genel anestezi ile hastanede yapılan 4–5 saatlik bir ameliyat ile bu estetik kusurların kolayca giderilmesi mümkün oluyor. Hasta bir gün hastanede yattıktan sonra evine çıkabiliyor. 10–15 gün evde istirahat ettikten sonra, yavaş yavaş sosyal hayata dönülüyor.

 

Kolları inceltin

Üst kollardaki şişmanlık liposuction ile giderilebiliyor. Bu işlem, lokal anestezi altında yapılıyor ve ameliyat 1 saat kadar sürüyor. Ameliyattan sonra hasta hemen evine gidebiliyor ve ertesi gün normal hayatına dönebiliyor. 3 hafta bandaj uygulanıyor.

 

Üst kollardaki gevşeklik için operasyon

Üst kollardaki gevşeklik için genel veya lokal anestezi altında estetik operasyon yapılabilir. Hastanın aynı gün evine çıkabildiğini ve 1 hafta içinde normal hayatına dönebildiğini bir operasyondur. Operasyon sonrasında kişinin bir müddet ağır kaldırmamaya ve kol hareketlerini kısıtlamaya dikkat etmesi gerekiyor.

 

Göğüs dikleştirilmesinde mastopexy yöntemi

Bu operasyon, genellikle genel anestezi altında yapılıyor. Ameliyatın yapılması genellikle 1,5–3,5 saat arasında bir süre alıyor. Göğüsler ilk 1–2 gün hafif mor, şişmiş görünüyor ve rahatsızlık verebiliyor. Ancak ciddi bir ağrı oluşturmuyor. Bandajlar 7 gün sonra çıkarılıyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön