Ebeveynliğin 10 karanlık gerçeği

Ebeveynliğin daha az bilinen gerçekleri hakkında dürüst olmak, korku ya da endişeden çok, minnettarlıkla karşılanacaktır. Herkesin bilmesi gereken karanlık ebeveynlik gerçekleri.

 • Ebeveyn olduğunuz için pişmanlık duyabilirsiniz.

  Bırakın çocukları ile paylaşmayı, çok az sayıda ebeveyn bu pişmanlık hissini dile getirebilecek yüreğe ya da zalimliğe sahiptir. Ancak emin olun ki her ebeveyn zaman zaman bir parça da olsun pişmanlık hissetmiştir. Kendimizi banyoya kilitleyip ağladığımız zamanlar. İptal edilen planlar, unutulan hayaller. Kendimizi bu çocuk büyütme işine adamayı neden istediğimizi merak ettiğimiz anlar.

 • Kendi çocuklarınıza sahip olduktan sonra çocuklardan daha az hoşlanabilirsiniz.

  Daimi bir çocuk bakıcısı olmadan önce, çocukluğun masumiyeti ve kusursuzluğu mitine bağlı kalabilmek kolaydır. Ancak gençliğinizde çocuk bakmış olsanız bile, hiçbir şey sizi ebeveyn olduğunuzda keşfedeceklerinize hazırlayamaz. Artık çocukların ne masum ne de mükemmel olmadıklarını biliyoruz. Yetişkinlerden daha az kusurlular belki; ama yine de özünde kusurlular.

   

 • Arkadaşlarınızı kaybedebilirsiniz.

  Ebeveynlik, hayatınızı başka hiçbir şeyle karşılaştırılamayacak şekilde parçalarına ayırır ve yeniden şekillendirir. Tıpkı yapboz parçalarında olduğu gibi, bazı arkadaşlar bu yeni oluşumun içerisinde kendilerine yer bulabilirler. Bazıları çok daha sonrasına dek, ilk kaotik yıllardan sonraya dek uyum sağlayamazlar. Kimileri ise bir daha asla hayatınızda yer edinemezler.

   

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

 • Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu
  Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu

  Süresi : 06:07 İzlenme : 4148

 • Corona virüsü nasıl bulaşır?
  Corona virüsü nasıl bulaşır?

  Süresi : 02:08 İzlenme : 249

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön