Waris Ahluwalia

İstanbul’dan geçen onlarca Hollywood ünlüsü içinde en “şık ve centilmen” olanı Waris Ahluwalia idi.

Waris Ahluwalia: "Hikâyeler anlatmaya mahkûmum!"

Oyuncu, “House of Waris” markasının yaratıcısı, takı tasarımcısı ve kendi deyimiyle bir “hikâye anlatıcısı” Waris Ahluwalia. Aynı zamanda Vanity Fair Dergisi tarafından defalarca “dünyanın en şık erkeği” seçildi. Anlattıklarını dinlerken bunun nedeninin sadece iyi giyinmesi olmadığını düşündüm. Yılanı deliğinden çıkaran bir Hint fakiri gibi, sakin, zarif, dikkatli bir şekilde insanı etkisi altına alıyor bu adam. O yüzden de “Ben bir hikâye anlatıcısıyım” dediğinde bundan şüphe duymuyorsunuz.

 

Sosyete partilerinin ve Wes Anderson filmlerinin aranan ismi Ahluwalia, Yeni Delhi doğumlu. Babası o henüz 8 yaşındayken Amerika’ya göç etmeye karar veriyor ve Ahluwalia’nın hikâyesi böyle başlıyor. İstanbul’da, Karaköy’de buluştuğumuzda beyaz bir gömlek, koyu kahve spor bir takım ve çok şık mor ayakkabılar giyiyordu. Ceketinin yakasında iki damla şeklindeki bronz renkli minik broş dikkatimi çekti. “Benim tasarımım” dedi. “Mutlu bir melankoliğim ben.” İstanbul’da olmasının sebebi İstanbul ‘74’teki takı sergisiydi. Konuşmaya da mücevherlerden devam ettik. “Her parçanın her bir detayı elle işleniyor. Uzun ve zahmetli yapım süreçleri var. Kimisini yapmak bir, iki gün kimisini yapmak aylar sürüyor. Ama bir mücevherin hayat bulması için bir kişinin hayatının parçası olması, kullanılması gerekli” diye anlattı sanatını.

 

“En iyi fikirler korkunç insanlardan çıkar!”

“Tasarımlarınıza bu kadar anlam yüklediğinize göre onları sevmediğiniz biri satın aldığında rahatsız oluyor musunuz” diye sordum. “Sevmediğim çok fazla insan yok ama eğer birini sevmiyorsam demek ki o kişide bir sorun vardır ve belki de takılarım o sorunun çözülmesini sağlar” dedi. “Hem şöyle düşün, en önemli fikirlerin, işlerin bir kısmı çok korkunç insanlar tarafından ortaya atılmış tarih boyunca. Ailelerine karşı kötü, sevgililerine karşı kaba, bencil kişiler... O yüzden de takılarımı kullanan kişilerle kahvaltı yapmayacaksam nasıl biri olduğu çok da önemli değil aslında...”

 

Bir hikâye anlatıcısına soru sormak yerine onun sözlerini dinlemek daha iyi diye düşündüğüm için böyle bir düz yazı oldu bu. Ama Ahluwalia’nın işlerinin hiçbiri düz değil. Detaylarla dolu sade işler ve büyük bir olasılıkla İstanbul’da o işleri tekrar göreceğiz.

 

Haber: Heja Bozyel

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön