Yeni Medya Ana Sayfa
ÜYE GİRİŞİ
LÜTFEN KULLANICI ADINIZ VE ŞİFRENİZ İLE GİRİŞ YAPIN!

Meryem Uzerli hakkında her şey

Muhteşem Yüzyıl ile hayatımıza giren Meryem Uzerli hakkında ne biliyorsunuz?

2011 yılında, Muhteşem Yüzyıl'da canlandırdığı Hürrem karakteri ile hayatımıza giren Meryem Uzerli 12 Ağustos 1983'te, Almanya'da doğdu. İşte Meryem Uzerli'nin çocukluğundan kalan kısa bir videosu: 

 

Oyunculuk kariyerine ilk adımını Schauspiel Studio Frese'de aldığı oyunculuk ve tiyatro eğitimi ile atan Meryem Uzerli, Almanya'da birçok dizide ve filmde rol aldı. Almanya'da rol aldığı filmler arasında "Das total verrücktes Wochenende (2009), The Line (2009), Sterne über dem Eis (2009), Journey of No Return (2010), Ein Fall für zwei (2010)" bulunuyor.

 

Meryem Uzerli'nin 2009 yılında oynadığı Das total verrücktes Wochenende'den bir kare

 

Meryem Uzerli, 2011 yılında, yapımcılığını Timur Savcı'nın üstlendiği, senaryosunu Meral Okay - ölümünün ardından Yılmaz Şahin- 'ın yazdığı Muhteşem Yüzyıl adlı dizi için elemelere katıldı. Tüm elemeleri geçen Meryem Uzerli Almanya'dan çağrıldı ve Hürrem Sultan rolünü aldı.

 

Oynadığı rol ile izleyicilerin dikkatini çekmeyi başaran Meryem Uzerli, aynı yıl içinde "24. Uluslararası Tüketici Zirvesi Ödülleri, Gümüş At Ödülleri, 2. AyakliGazete.com Yılın Televizyon Yıldızları, 38. Altın Kelebek Ödülleri, 2011 Tv Oscarları" ödüllerini kazandı.

 

Meryem Uzerli'nin 2011 yılında 38. Altın Kelebek Ödülleri'nde kazandığı Televizyon Yıldızları Özel Ödülü

 

Başarı basamaklarını hızla çıkan Meryem Uzerli, 2013 yılında ise tükenmişlik sendromuna yakalanmasından dolayı diziden ve Türkiye'den ayrılıp Almanya'ya döndü.

 

TÜKENMİŞLİK SENDROMUNU YENEBİLİRSİNİZ!

 

2014 yılında Can Ateş ile birlikteliğinden olan kızı Lara'yı dünyaya getiren Meryem Uzerli'nin hamilelik döneminden kareler:

 

Hamileliğinin son günlerinde Meryem Uzerli...
+12Bekâr anne olmaya hazırlanan 8 aylık hamile Meryem Uzerli, önceki gün karnı burnunda fotoğraflarını Facebook’ta paylaştı.

 

Doğumun ardından uzun bir süre kızının yüzünü göstermeyen Meryem Uzerli'nin kızı ile ilgili paylaştıkları sosyal medyada oldukça beğeni alıyor.

 

Meryem Uzerli kızı Lara ile Instagram'da

 

Paylaşımları ile en çok takip edilen isimlerinden biri olan Meryem Uzerli'nin sosyal medya paylaşımları:

 

Doğum gününü Berlin’de kutladı
+107Almanya'nın Berlin kentinde yakın arkadaşlarıyla birlikte yeni yaşını sabahın ilk ışıklarına kadar kutlayan güzel oyuncu doğum gününden renkli kareleri sosyal medyadan paylaştı. 

 

Türkiye'ye dönme kararı alan Meryem Uzerli 2015 yılının yaz aylarında çekimlerine başlandığı Annemin Yarası adlı sinema filminde Ozan Güven, Okan Yalabık ve Belçim Bilgin Erdoğan ile başrolü paylaştı. 2016 yılında ise Gecenin Kraliçesi adlı dizide Murat Yıldırım ile başrolü oynadı.

 

MERYEM UZERLİ: HER DÖNEM ALLAH'A GÜVENİYORUM

 

"Annemin Yarası" filminde 'The Dancing Bear' ve bir radyo programında "Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar" şarkılarını söylemesi ile tekrar gündeme gelen Meryem Uzerli'nin başrolünü oynadığı filmin fragmanı:

 

 

Peki, "Meryem Uzerli'yi neden seviyoruz?" diye hiç düşündünüz mü? Biz düşündük! İşte yanıtlarımız:

 

MERYEM'İ NEDEN SEVİYORUZ?

 

Daha Fazla Göster