Burçlara göre yemek yeme alışkanlıkları

Yıldızlar karakterimizi etkilediği gibi yemek yeme alışkanlıklarımızı da etkiliyor. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır, her burcun da kendine has yemek yeme alışkanlıkları.

Burçlara göre yemek yeme alışkanlıkları

Koç: Koçlar enerji veren baharatlı ve acı yemekleri yemeyi severler. Genellikle fast food ya da ayaküstü yemek yerler çünkü uzun öğünler, sofra keyifleri için zamanları yoktur. Zaten yapıları gereği hızlı yemek yemeye alışkındırlar. Kalorisi yüksek, karbonhidrat ağırlıklı yemekleri tercih ederler. İştahları kuvvetlidir, yeni tatlar denemeyi severler.

 

 

 

  

Boğa: Gerçek gastronomlar boğalardan çıkar. İştahları son derece açık olan boğa burçları yemekten keyif almak nedir, çok iyi bilirler. Ne yerlerse yesinler, yedikleri şeyin tüm duyu organlarını harekete geçirmesini ister ve bu amaçla yemek için para harcamaktan kaçınmazlar. Hayatlarındaki en önemli mücadele, yemekten ve tatlıdan uzak durmaya çalışmak olabilir. Bu burca mensup insanlar yemek yerken rahatsız edilmekten hiç hoşlanmazlar. Keyifli, konforlu masaları tercih ederler. Duygusal bozukluklarını gidermek içn yemek yemeye meyillidirler.

 


İkizler: Yemek onlar için bir amaç değil, araçtır. İkizler burcu için “sosyal yiyicidirler” bile diyebiliriz. Bir yemek sırasında içinde bulundukları ortam ve sohbet, yemekten çok daha önemlidir onlar için. Yemekte hoş vakit geçirmeyi tercih ederler, yanlarında hoş eşlikçilerin olmasını severler. Fakat yemek yapma konusunda genellikle yeteneklidirler. Meraklı ve yeniliklere açık olması mutfakta yeni deneyimler yaşamalarını sağlar. Bazı günler bir iki öğün geçiştirmek onlar için sorun teşkil etmez.

 

 
Yengeç: Aşçılığa karşı doğal yetenekleri olan burçlardır yengeçler. Ev yapımı yemekleri, hatta babaannelerinin, anneannelerinin geleneksel tariflerini çok severler. Kaliteli yemek yemek isterler, bu onlar için son derece önemlidir ve kimse karşılarında duramaz. Genellikle tabaklarını paylaşmaktan pek hoşlanmazlar ve çok fazla yemek yemeleriyle ünlüdürler. Nefes alamayana kadar yemek yemeye yatkındırlar. Bu nedenle iştahlarına çok dikkat etmeleri gerekir fakat yemekte çok iyi eşlikçi olacaklardır.

 

 

Aslan: Bu burca mensup olanlar kaliteli malzemelerden yapılan pahalı yemeklere düşkündürler. Lüks restaurantlar, tercih sıralamalarında en önlerde yer alır. İş besin almaya geldiğinde sağlıklı beslenme konusunda çok başarılı ve disiplinlidirler. Kalabalık sofralarda yemek yemeyi severler. Fakat yemek yapmaktan çok keyif aldıklarını söyleyemeyiz. Elleri lezzetli olsa da yemek yemeyi, yemek yapmaya tercih ederler.  

 

 

Başak: Hassas bir mideye sahip olan başakların yediklerine dikkat etmeleri çok önemlidir. İş diyet yapmaya geldiğinde hiçbir kışkırtmaya, ayartmaya meydan vermeden özdisiplinlerini korurlar. Genellikle yavaş bir metabolizmaya sahiptirler; bu nedenle az da yeseler kilo almaya yatkındırlar. Metabolizmalarını hızlandırmak için bol bol çiğ sebze ve meyve tüketmeye özen göstermelidirler. Son derece detaycı olduklarından mutfakta damağa hitap eden yemekler yapabilmenin yanında, göze de hitap eden tabaklar ortaya çıkarabilirler.

 

 

Terazi: Yemekten çok, yedirmeyi sevenler genellikle terazi burcuna mensuptur. Masadaki yemekten ziyade, etrafındaki kalabalığı ve hareketliliği severler. Her yemek onlar için bir ziyafettir. Masada çok çeşit olmasından hoşlanırlar. Az fakat çok çeşitli yemek yemeyi severler. Çikolata ve tatlıya düşkünlükleri dillere düşmüştür. Yemek yedikleri masanın temizliğine, düzenine çok önem verirler.

 

 

Akrep: Genellikle yüksek kalorili yiyecekleri tercih eder ve çok sık acıkırlar. Gecenin bir köründe buzdolabının önünde yemek arayanların burcudur Akrep. Açlık asla katlanamadıkları bir şeydir. Acıkınca sinirlenip kırıcı olabilirler.

 

 

 

 

 

Yay: Hareketli ve özgür ruhlu yay burcu için yemek yemek de tıpkı hayatlarındaki her şey gibi bir deneyimdir. Bu nedenle farklı yemekler tatmayı, başka kültürlerin damak tatlarını öğrenmeyi çok severler. Yeme alışkanlıkları sürekli değişir. Genellikle çok yerler fakat bazen de hayatlarının getirdiği diğer heyecanlar, yemek yemeyi unutturabilir. Bu burca mensup olan insanlar yeme alışkanlıklarından dolayı sindirim sistemi rahatsızlıklarına yatkındırlar. 

 

 

Oğlak: İşkolik olmaları yemek yemelerine engel değildir. Oğlaklar için nitelik her zaman nicelikten daha önceliklidir. Yedikleri yemeğin dışında, yemek yedikleri atmosfer de son derece önemlidir. Konforlu ve rahat bir alan tercih ederler. Geleneksel yanları ağır basan insanlardır; bu nedenle ev yemeklerini daha çok tercih ederler. Çok baharatlı ve tuzlu yemeklerden hoşlanmazlar.

 

 

 

Kova: Kovalar yemeklerini paylaşmaya bayılırlar. Genellikle kalorisi düşük yemekleri tercih ederler. Eğer kafaları rahatsa yediklerine çok dikkat ederler ve abur cuburdan uzak dururlar. Vejeteryan olmaya meyillidirler. Çok sık yemek yapmazlar fakat yaptıklarında, tarifleri olduğu gibi uygulamaktan hiç hoşlanmazlar. Mutlaka kendilerine ait bir kaç dokunuş yapmak isterler. 

 

 

 

Balık: Balık burcu haz ve duyuların burcudur. Bu burca mensup olanlar yemekten zevk almayı bilirler. Masada keyifli bir birlikteliği çok severler. Sevgilerini göstermek için yaratıcı ve güzel yemekler yaparlar. Romantik akşam yemekleri tam tercih edecekleri şeydir.

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön