3 hafta 3 proje 7 sanatçı!

Unter’de geçen hafta sona eren Atelier by Absolut projesi, tekrarlanması beklenecek bir iş oldu. Pilevneli Project’in küratörlüğünü yaptığı bu sanat organizasyonunun fotoğraf ve videolarını Pilevneli’nin Facebook sayfasında bulabilirsiniz.

3 hafta 3 proje 7 sanatçı!

Geçen haftaya kadar, Karaköy’ün en hareketli sokağındaki Unter’de bir sanat projesi devam ediyordu. 3 hafta boyunca Atelier by Absolut projesi için farklı temalarla, farklı sanatçılar “herkese açık” şekilde kendi projelerini hazırladılar. Her hafta başka bir sanatçı ekibi, başka bir proje ve her perşembe o projeyi tamamlayan bir parti...

 

Her partide başka bir müzik grubu ya da DJ müzikleri yaptı. Pilevneli Project’in küratörlüğünde gerçekleşen bu sanat atölyesini neden mi bittikten sonra yazıyoruz? Bütün ekiplerin nasıl çalıştığını, neler ortaya çıkardıklarını görmek istedik... Projelerden, partilerden, çalışma süreçlerinden görüntüler, fotoğraflar sayfasında mevcut. Ve bu projede “marka” hiçbir şekilde sanatçıların yaratım süreçlerine sınır koymadı; adını, ürününü kullanmalarını istemedi. Projedeki isimler, bir şekilde yolu Pilevneli Project’ten geçen kişilerdi. Yasal zorunluluklar sebebiyle sanatçılar seks, alkol gibi unsurları işlerine yansıtmadılar. Ancak onun dışında tamamen özgürlerdi. Sanırım 3 hafta boyunca 3 ekip de kendilerine sunulan bu şansı en iyi şekilde değerlendirdiler. En azından ortaya çıkan sonuçlara bakınca görünen bu. Favorim son haftaki ekip Mahizer Aytaş, Emre Ünal ve Sezer Arıcı’nın işleri. O yüzden sondan başa atölyeden geçenler burada:

 

14-19 Mayıs

Ekip: Emre Ünal, Mahizer Aytaş, Sezer Arıcı

Parti müziği: Gazali

 

“Doğru zamanda doğru yerlerde olarak ve birbirlerini çok isteyerek, çok arayarak” tanıştıklarını söylüyor Emre Ünal. İş arkadaşı olarak bir araya gelmişler ama normal hayatlarında da arkadaş olmuşlar. Mahizer stilist, Sezer ressam, Emre fotoğrafçı. Dergilerde, moda çekimlerinde isimlerine sık sık rastlıyoruz. Sezer’in kişisel sergisi Pilevneli Project’te hâlâ devam ediyor. Son dönemlerde en yoğun yaşadıkları duygulardan yola çıkmışlar: Aşk, öfke, inanç, yanılsama gibi 7 ayrı duygu kullanmışlar. Her duygu için ayrı renk ve malzemeler

Kullanarak modellerini giydirdiler. Kullandıkları malzemeler arasında toprak, sargı bezleri, boyalar, iğneler, plastik çiçekler var... Onları en çok zorlayan duygu öfke olmuş. En severek yaptıkları ise aşk. Video ve fotoğraflardan oluşan işlerinde fotoğraf çekimlerini Ali Ata Eker yaptı.

 

07-12 Mayıs

Ekip: Nazım Ünal Yılmaz,Christine Kofler.

Parti müziği: Seni Görmem İmkânsız

 

Viyana’da aynı atölyeyi paylaşan iki sanatçı NazımÜnal ve Christine. İstanbul sokaklarında buldukları malzemelerle kolajlarını birleştirmişler. İki farklı kültürden gelen iki arkadaşı stüdyolarından çıkartıp başkalarına açık bir stüdyoya sokmak işlerini de değiştirmiş. “Viyana’da olsak kesinlikle bambaşka tablolar çıkardı ortaya” diyor Christine.

 

26 Nisan – 5 Mayıs

Ekip: Nerdworking, Lara Kamhi

Parti müziği: Bubituzak

 

Londra’da eğitimine devam eden Lara’nın daha önce Haydarpaşa Garı’nı ışıkla giydiren Nerdworking’le buluştuğu projede temel unsur yine ışık olmuş. Teknik detaylara girersek sayfaların yetmeyeceği bu işte döndükçe farklı renkler saçan aksamlar Unter’in üst katını hayal dünyasına dönüştürmüş. Nerdworking ekibi yakında yeni işlerle bizi şaşırtacak, beklemede olun.

 

Haber: Heja Bozyel

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön