Teknolojik sayılar

Kadınların teknolojik alanlarda varlıklarını iyiden iyiye hissettirdikleri konuşuladursun, biz diyoruz ki işin aslı daha farklı. Bize soracak olursanız buzdağının görünen yüzü misali, teknoloji ile haşır neşir kadın sayısı istatistiklerde çıkanlardan fazla. Bu iddiayı öne sürüyoruz, çünkü en başta kendimizden biliyoruz; çoğu kez sitelere giriş yaparken cinsiyet belirtmiyor ve/veya erkek seçiyoruz. Hakılı sebeplerimiz var kendimizce ve bu başka bir yazının konusu. Şimdi gelin istatistiklere bakalım.

 

EdigitalResearch ve IMRG'nin yaptığı son yılları kapsayan araştırmalar, kadınların akıllı telefon kullanım oranının, erkeklerden daha fazla olduğunu gösteriyor. 2010 yılında erkeklerin %63'lük oranla üstünlüğü bulunurken, 2013 yılında kadınların oranının %58'e yükselerek erkekleri %42'lik dilime ittiği ifade ediliyor.

Sosyal medyanın kullanımında ise kadınlar bariz bir üstünlüğe sahip.

 

Teknolojik anneler” ile ilgili 10 çarpıcı istatistik:

 

1)  Annelerin yaklaşık %70’i teknolojinin kendilerinin daha iyi anneler olmaları konusunda yardımcı olacağına inanıyor (Kaynak: Forbes Dergisi)

 

2)  İnternet TV sahibi olmak isteyen anneler genel nüfusa oranla %38 oranında daha fazla. Ayrıca Tablet sahibi olmak isteyen anneler %28, akıllı telefon sahibi olmak isteyen annelerse %38 oranında daha fazla meyilli. (Kaynak: BabyCenter)

 

3)  Anneler günde 6,1 saatlerini akıllı telefonlarında geçiriyorlar. (Kaynak: TechCrunch)

 

4)  Anneler, mobil cihazlar üzerinden alışveriş yapmaya %58 oranında daha fazla meyilli (Kaynak: BabyCenter)

 

5)  1500 tablet sahibi anne ile yapılan araştırmaya göre, bu annelerin %97’si tabletlerini son 1 ay içinde almış.  (Kaynak: Edison Research)

 

6)  Annelerin %77’si 1 veya daha fazla markayı sosyal medya üzerinden takip etmekte. 10 veya daha fazla markayı takip eden annelerin oranı ise %23. (Kaynak: MarketingCharts)

 

7)  Anneler, Pinterest’i ziyaret etmeye  %61 oranda daha fazla meyilli. (Kaynak: Nielsen)

 

8)  Anneler, sahip oldukları akıllı telefon uygulamalarının yaklaşık  %25’ini çocukları için indiriyor. (Kaynak:MakeUseOf)

 

9)  Annelerin %31’i haftada 10 saatten fazla zamanını tabletlerinde geçirirken, PC’lerinde 2 saatten az vakit geçiriyorlar. (Kaynak: TechCrunch)

 

10) Annelerin %50’si sosyal medyaya akıllı telefonları üzerinden ulaşıyor. (Kaynak: Nielsen)

 


 

Dileğimiz odur ki internet ve sosyal medya kullanımı kadınlar arasında daha da yaygınlaşsın ve daha da bilinçli ilerlesin. İş, ev, çocuk yoğunluğunu direkt omuzlarında hisseden kadınlar teknoloji sayesinde hayatlarını bir nebze de olsa kolaylaştırabilsin. Bunun yolu da bizce teknolojiden korkmayı, 'yapamam' diye düşünmeyi bırakıp, daha meraklı ve karıştıran bir tarzla derinlere inip daha fazla hakim olmak.

 

Bunun için yazmaya devam edeceğiz. Siz de okumaya devam edin.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 323

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1554

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1809

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 831

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1064

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön