Metro hattında bir açık hava sineması

Hayalim, rahatsız olduğunu bilsem de tahta iskemlelerin üzerinde çekirdek çitleyip film izlemektir. Bunu yaşama şansına sahip olduğum için ise inanılmaz mutluyum. Aslında bunu derken, sadece tahta sandalye üzerinde bel ağrıtmaktan bahsediyorum, çünkü aynı kahve ve çay gibi ay çekirdeği yeme alışkanlığını da 25 yaşımdan sonra kazandım.

 

Keşke hala her mahallenin bir yazlık sineması olsa, oynayan filmi izlemiş de olsak, gidip bir daha izlesek -bir daha bir daha izlemelere doyamayanlardan mısınız siz de benim gibi bazı filmleri? Akşam ne yapacağız diye düşünmesek hiç. Bizim mahallede olsa beni her akşam orada bulabilirdiniz mesela. Gerektiğinde bilet de keserdim, çay da dağıtırdım, mahallenin ahlak anlayışına göre çay ve meşrubatlar yerini biraya da bırakabilirdi… Gerçi uyku yapar bira, film ve çekirdekle pek yakışmaz muhtemelen ama, esmiyor işte, biliyorsunuz.

 

En son Büyükada’da gitmiştim açık hava sinemasına. Kitchen Stories’in yönetmeni Bent Hamer’in bir filmiydi diye hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyormuşum, baktım şimdi meğer Elling’i izlemişiz. Serindi, sakindi, sandalyeler plastikti ama yine de sonrasında vapura (belki de deniz otobüsüne, kim bilir) koşarak yetişmeye çalışmaya değmişti.

 

İstanbul isimli bu koca köyde hayallerle gerçekler birbirlerini işte ancak Maslak ya da benim için başka bir şehir kadar uzak olan bir yerlerde bulunabiliyor (Akasya Acıbadem neresi Allah aşkına?). Fakat şimdi bahsetmek üzere olduğum bu Maslak meselesine sevindim, Başka Sinema ortaklığına ise daha da fazla.

 

Durum şöyle; geçtiğimiz kış birbirinden güzel pek çok konser izlediğim Uniq İstanbul, ki kendisine İTÜ metro durağından ücretsiz servislerle rahatlıkla ulaşılabiliyor, bahçesinde Başka Sinema salonlarında yıl boyunca gösterilen filmlerinden bir seçkiyi izleyiciyle buluşturuyor. 

Ben kaçırmış olduklarımı bizzat orada yakalayacağım şahsen. Örneğin tam da doğum günümün akşamıma denk gelen Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku'yla başlayabilirim eğlenmeye, ya da bilmiyorum, belki bir sonrakine... 

 

Adres ve program:

Adres: Maslak / Ayazağa Caddesi No:4 (Her 20 dakikada bir İTÜ Ayazağa Metro çıkışı, Windowist karşısından ring servisi bulunmaktadır.)

 

PROGRAM:

 

30.08.2015          Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

03.09.2015          Hayatımın Şansı

06.09.2015          İnsanları Seyreden Güvercin

10.09.2015          İtirazım var

13.09.2015          Onur / Pride

17.09.2015          Rio I Love You

20.09.2015             Citizen Four

24.09.2015          Yatak Dersleri

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  05 Ekim 2015 Pazartesi 14:14

  sevgili sinema yazarı kızım, "fakat müzeyyen bu derin bir tutku" yu izleyebildin mi? feride dedeoğlu

  Cevapla

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 241

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 597

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 548

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 560

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 933

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön