Hoşçakal Doktor Shepherd!

Çerezlerle vakit kaybetmeyin, izlediklerinizde kalite arayın diyorum ya, bu kendim hep öyle yapıyorum, hani televizyonu açıp sadece belgesel izliyorum gibi düşünmeyin. Zaten öyle bir şey de dediğim yok. Biliyorum ne kadar zor, hele de tek başınaysanız, The Wire’ın başına oturmak sıfırdan başlamak, tüm karakterleri tanımaya çalışmak mesela. Kendim de geçtim o yollardan. Bu sebeple bugün oturup Grey’s Anatomy’den bahsetmek amacım.

 

Siz de benim gibi 11 yıldır takipçisi misiniz dizinin? Ben de 11 yıldır izlemiyorum, bir arkadaşım tarafından önerilip de keşfettiğimde üçüncü sezonu yeni başlamıştı sanırım, arka arkaya nasıl hızla tükettiğimi tahmin edersiniz o geride kalan bölümleri ki, internet bu kadar kolay ulaşılabilir değildi o zaman, torrent filan insan kulağının duymaya pek de alışık olmadığı kelimelerdi henüz.

 

Aslında çok da genç görünmeyen ve öyle olmadıklarını da bildiğimiz ama umursamadığımız (alışık olduğumuz bir durum; Grease, 90210 ve Dawson’s Creek gibi dizi ve filmlerde kazık kadar olmuş adam ve kadınların nasıl da ergen rollerinde oynamalarına alışkınız nasıl olsa) cerrah adaylarının ‘intern’ olarak girdikleri eğitim hastanesinde şefleriyle ve kendi aralarındaki ilişkilerinin anlatıldıkları dizinin ‘Doktorlar’ isimli bir yerli versiyonu bile yapıldı. Konuyu bugün burada değerlendirme sebebim ise, bu doktorlardan en önemlisinin, hikayenin romantik iki baş kahramanından biri olan Derek ‘McDreamy’ Shepherd’ın diziden ani ayrılışı.

 

Aslında ani demek de yanlış, çünkü bugün iki bölümlük finaliyle sona erecek sezonda altı bölümlük eksikliğini görmüş ve garipsemiştik de Shepherd’ın. Bu yüzden geçen haftaki bölüm hakkında konuşmalıyız diyorum, başınıza geleceklerden ise ben sorumlu değilim çünkü aynısı benim de başıma geldi, kusura bakmayın şimdiden.

 

Dizide Derek’in karısını canlandıran Meredith’in gergin bekleyişinin kötü bir şekilde sonuçlanacağını tahmin ediyorduk, ama suratımıza böyle tokat gibi çarpmasını da istemezdik. Derek Shepherd öldü evet. Internet alemleri ve sosyal medya sağ olsun izlemeden bu karamsar gerçekle yüzleşmek durumunda kaldık (sizden öç aldığımı düşünmeyin ne olur, ne de olsa aradan bir hafta geçti, izlemek için bol bol vaktiniz vardı, bahaneniz neydi?). Ölümle ilgili pek çok tehlike atlattı, o arada birilerinin hayatını kurtarmayı da ihmal etmedi, ondan beklenen de buydu zaten, ama ölümden kaçamadı. Bu sefer suçlu ise bir tırdı, yani Derek’i trafiğe kurban verdik.

 

Grey’s Anatomy yayınlanmaya başlandığından beri zaten her bölüm ağlatmayı beceren bir diziydi, hem de öyle ana karakterlerin üzerinden anlattıklarıyla değil, gelip geçici bölümlük karakterler bile insanın hassas damarlarına dokunacak şekilde yazılıyordu. Bugüne dek tabii o ana karakterlerden de kaybettikerimiz oldu, ana karakterlerin sevgilileri, karıları, kocaları, kardeşleri; düşen uçaklar, deprem ya da hıçkırık (Meredith’in gerçek babasının yeni karısı) gibi sebeplerle veda etmek zorunda kaldıklarımız arasındaydı. Bunların içinde hepimizin aklında en çok yer edenlerden biri, daha sonra oynadığı hiçbir yapımda dikişi tutturamamasıyla gündemde kalmayı başaran Katherine Heigl yani Izzie Stevens’ın gidişiydi mutlaka. Dizide aşık olduğu kalp hastası erkeğin ölümünden sonra kendisini tuvalete kapatıp yerlerde yattığı ve günlerce kalkmadığı o bölümler... Ve o bölümlerle özdeşleşen bir melodi, Snow Patrol’ın ‘If I Lay Here’ isimli parçaları da bugün hala ne zaman dinlesem içimi hafif titretir…

 

Geçen yıl iki sezonluk bir anlaşma yaptığını, 11 yılın tüm yorgunluğuna rağmen özetle bu imzayı atmasının en önemli sebebinin para olduğunu belirtmiş Patrick Dempsey bir röportajında. Dizinin yapımcısı Shonda Rhimes’ın oyunculuk dışındaki bir diğer tutkusu olan araba yarışına vakit ayırabilmesi için her zaman ne kadar yardımcı bir tavır sergilediğini söylüyor, ama hangi gün tatil yapacağını bilememek onu çok yormuş. Yılda 24 bölüm fazla diyor, televizyon hayatına ise yapımcı olarak devam edecekmiş yakışıklı aktör. Hayırlısı olsun… 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 265

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1421

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1700

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 792

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1047

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön