Yarışma Şartnamesi

Katılım koşulları ve şartname...

Yarışma Şartnamesi

A – KATILIM KOŞULLARI VE ŞARTLARI

Yarışmaya 18 yaş üzeri herkes katılabilir.

Yarışmaya tarifini ve fotoğrafını gönderenler, bu tarif ve fotoğrafların kendileri tarafından çekilmiş olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

HT HAYAT ve/veya HABERTURK GAZETECİLİK A.Ş., katılımcıların tarif ve fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Katılımcılar, yarışmaya katılacak tarif ve fotoğraflarda yer alan yemeklerin kendi yapımları olduğunu ve bunun yayınlanmasına izin verdiklerini kabul ve beyan ederler. Aksi takdirde söz konusu tarifi ve fotoğrafı yarışmaya alınmaz.

Yarışmaya tarifin/fotoğrafın sadece renkli fotoğrafı ile katılınabilir.

Yarışmaya katılacak tarifin fotoğraf çekimlerinin, kişinin kendisi ya da bir yakını tarafından yapılmış amatör çekimler olmalıdır. Stüdyo çekimi veya profesyonel çekimler yarışmaya katılım hakkı sağlamayacaktır. Tariflerle ilgili bu unsurdan birinin noksan olması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca, bir yarışmacı birden fazla kullanıcısı olduğu tespit edilmiş olan yarışmacının tüm tarifleri yarışma kapsamında saf dışı bırakılır ve yarışmacı, HT HAYAT bünyesinde bundan sonra düzenlenecek olan yarışmalara da katılım hakkını kaybeder.

Yarışmanın devam etmekte olduğu tarihler arasında; CİNER MEDYA GRUBU dâhilinde yer alan mecralara, telefon, e-posta, faks veya bizzat ziyaret ile ulaşılarak yardım istenmesi durumunda, yarışmacı diskalifiye edilecektir.

Yarışmaya katılmak için, yemeğinizin tarifini ve fotoğrafını HTHayat sitesinde bulunan katılım formu ile tam ve doğru olarak internet adresinde bildirilen alandan gönderilmelidir.

Yarışmacıların, katılım için talep edilmiş olan bu bilgileri, belirtilen formda eksik ve/veya yanlış göndermeleri halinde, yarışma için gönderilmiş tarif “en çok facebook beğeni" alarak dereceye girmiş bulunsa dahi, yarışmada saf dışı bırakılır.  

Yarışmaya katılmış bulunan tariflere gönderilmiş olan yorumlar "kayıtlı üye" ve "misafir"dan gelen yorumlar yayınlanır.

 

 

B – LİSANS ŞARTLARI

Ödül alan ve gönderilen tüm tarifler, HABERTURK GAZETECİLİK A.Ş. arşivine alınacaktır. Söz konusu tariflerin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndan doğan işleme, çoğaltma, yayma, işaret/ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim ve yeniden iletim mali haklarının kullanımı hususunda HABERTURK GAZETECİLİK A.Ş.’ye herhangi bir yer, süre ve muhteva sınırı olmaksızın, ödül alan fotoğraflar için münhasıran tam ruhsat, diğer fotoğraflar için basit ruhsat verilmiştir. HT HAYAT ve/veya HABERTURK GAZETECİLİK A.Ş., bu eserleri Ciner Medya Grubu basılı ve görsel yayınlarında, web sitesinde duyuru ve tanıtım amaçlı olarak ve bunlarla sınırlı olmaksızın her şekilde kullanabilecektir. HABERTURK GAZETECİLİK A.Ş., ödül alan tarifler üzerinde, tarif sahibinden ayrıca izin almak zorunda olmaksızın, serbestçe tasarruf edebilir.

Tarif sahibi, yukarıda belirtilen kullanım hakları için HT HAYAT ve/veya HABERTURK GAZETECİLİK A.Ş.’ye izin/muvafakatname verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan tarifler için, tarif sahibi, sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve tariflerin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu izin/muvaffakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi ve/veya manevi herhangi bir talepte bulunmayacağını gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Yarışmaya gönderilen tariflerde görünebilecek insanların ve/veya mekânların sahiplerinin, fotoğraf çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette, basılı ve görsel yayın organlarında yayınlanmasına izin verdiklerini, şimdiden kabul ederler.  Söz konusu kullanımlardan dolayı çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir. HT HAYAT ve/veya HABERTURK GAZETECİLİK A.Ş. bu kapsamda uğrayacağı tüm zararı yarışmacıya rücu hakkına haizdir.

 

C – YARIŞMA TAKVİMİ

 

YARIŞMA tarihleri...

 

Bildirilen bu tarih ve saatlerden sonra kesinlikle katılım kabul edilmeyecektir. 

 

Yarışma sonuçları sosyal medya sayfaları üzerinden ve www.hthayat.com sitesi üzerinden açıklanacaktır.

 

D- SON HÜKÜM

İşbu şartname ile açıklanmış bulunan tüm maddeleri tam ve eksiksiz okuyup anladığımı, bu şartları aynen ve tereddütsüz kabul ve taahhüt ederek  yarışmaya katılmış olduğumu ve aşağıda yazılı bilgilerin tam ve eksiksiz olduğunu gayrıkabili rücu olarak beyan, kabul ve taahhüt eder, imzamla onaylarım. …./…./….

 

YARIŞMACI:

Adı – Soyadı   :

Adresi           :

Ev Telefonu    :

İş Telefonu     :

Cep Telefonu  :

E-mail           :

Tarih             :

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön