Yamaç Ekşi

Yamaç Ekşi

Sevgili oğluşum, yamacım sana defalarca kez mektup yazdım daha rahmime ilk düştüğün andan beri birlikteliğimizi kağıtlara dökmeye çalıştım ama her kağıdı kalemi elime aldığımda kalemim hacı yatmaz oluverdi kağıt ateş kalemim pervane oldu halbuki kağıt ve kalem ile başlar husumetim inciler olup saçılıverir her bir yere. kara tahtalarda tebeşirim her bir öğrencimin içine işler ama ben sana ne zaman yazmaya kalksam hep aynı heyecanla tutulur kalırım halbuki beraberliğimizin tek yürek oluşumuzun başlangıcından beri sana yazıyorum.

Sen yamaçlarda açan başaklar kadar özel, esen rüzgarlar kadar güçlü ol, senin yeşile bürünen zümrüt yamaçların bizim huzurumuz olsun, yamaçlarda açan çiçekler kadar ulaşılması zor bizim ise her daim yamacımızda ol seni çok ama çok seviyoruz sen baban ve benim büyük aşkımızın ürünüsün seni hep ama hep her geçen gün daha çok seveceğiz. ilk günden beri bize verdiğin heyecan aldı götürdü bizi önce mavi bir telaş sardı evimizi son hazırlıklar derken, minik kuzum sana kavuştuk telaş mutlulukların en büyüğüne sonrada korkuya dönüştü başta biraz zordu uykusuz geceler, yorgun yüzler arkadaşımız olmuştu ama senin için her şeye değerdi ve o günler geride kaldı gülümsemelerin bize en mükemmel hediyeler oldu, evimize renk, içimize huzur, dışarıya yeşil geldi. senin güzelliklerinle beraber bahar geldi, evimize neşe getirdin o gülüşün bize bakıp sonrada kafanı havalara kaldırman o mimiklerin o kadar tatlı o kadar sempatik ve güzel ki bizi bizden alıyor seninle küçük oyunlar oynamak en vazgeçilmezim oldu. Işıl ışıl siyah gözlerin bizim yaşama sebebimiz oldu. Sen leylanın mecnunu, Yusuf un züleyhası, gülün bülbülüsün aşksın bütün güzellikler seninle olsun, nasıl tatlı nasıl tatlısın anlatamam tuti mi desem misk-i ambermi desem mest-i harabmı? Seni yiyesim geliyor öpmeye koklamaya kıyamadığım senin canın yanacağına benim canım yansın, senin uykuların kaçacağına benim uykularım kaçsın sen hep ama hep gül, hep mutlu ol. Seni çok seviyorum ve her zaman olduğu gibi özlemle öpüyorum.

ANNEN

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar
  Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

  Süresi : 37:35 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön