2012 Yarışma Şartname

2012 Yarışma Şartname

2012 Yarışma Şartname

A – KATILIM KOŞULLARI VE ŞARTLARI

 1.  Yarışmaya 18 yaş üzeri herkes katılabilir.
 2.  Yarışmaya fotoğraf gönderenler, bu fotoğrafların kendileri tarafından çekilmiş olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.
 3.  HT HAYAT ve/veya HABERTURK GAZETECİLİK A.Ş., katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 4.  Katılımcılar, yarışmaya katılacak fotoğraflarda yer alan çocuklarının veli/vasileri olduklarını ve veli/vasileri olarak, çocuklarının fotoğrafta görüntülenmelerine ve bu fotoğrafların yayınlanmasına izin verdiklerini kabul ve beyan ederler. Aksi takdirde söz konusu fotoğraflar yarışmaya alınmaz.
 5.  Yarışmaya renkli ve siyah beyaz fotoğraflarla katılınabilinir.
 6.  Yarışmaya katılacak fotoğraflar, yalnızca 0-5 yaş arasındaki çocukların, yüzleri net olarak görüldüğü, güncel(en fazla 6 ay önceki fotoğrafı) ve yüksek çözünürlükteki fotoğrafları olmalıdır. Katılımcılar yarışmaya, yalnızca kendi çocuklarının(veli/vasisi oldukları çocuklarının) fotoğrafı ile katılabilirler. Yarışmaya katılacak olan fotoğrafın çekimleri, ancak çocuğun bir yakını tarafından yapılmış amatör çekimler olmalıdır. Stüdyo çekimi veya profesyonel çekimler yarışmaya katılım hakkı sağlamayacaktır. Fotoğrafla ilgili bu unsurdan birinin noksan olması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca, bir yarışmacı birden fazla kullanıcısı olduğu tespit edilmiş olan yarışmacının tüm fotoğrafları yarışma kapsamında saf dışı bırakılır ve yarışmacı, HT HAYAT bünyesinde bundan sonra düzenlenecek olan yarışmalara da katılım hakkını kaybeder. Yarışmanın devam etmekte olduğu tarihler arasında; CİNER MEDYA GRUBU dâhilinde yer alan mecralara, telefon, e-posta, faks veya bizzat ziyaret ile ulaşılarak yardım istenmesi durumunda, yarışmacı diskalifiye edilecektir.
 7.  Yarışmaya katılmak için, veli/vasi tarafından fotoğrafı gönderilecek olan çocuğun isim ve soyismi, doğum tarihi, veli/vasi adı ve veli/vasiye ulaşılabilecek telefon ve adres bilgilerinin tam ve doğru olarak, yarışmaya katılacak olan fotoğraf ile birlikte www.hthayat.com internet adresinde bildirilecek olan e-posta adresine gönderilmelidir. Yarışmacıların, katılım için talep edilmiş olan bu bilgileri, belirtilen e-posta adresine eksik ve/veya yanlış göndermeleri halinde, yarışma için gönderilmiş fotoğraf “en çok yorumu alarak” dereceye girmiş bulunsa dahi, yarışmada saf dışı bırakılır.  
 8.  Yarışmaya katılmış bulunan fotoğraflara gönderilmiş olan yorumlardan, yalnızca “Bu fotoğraf  kazanmalı, çünkü: .........” cümlesi ile başlayan yorumlar yayınlanır.
 9.  Yarışma süresince yapılacak olan kontroller sırasında, yarışmaya katılmış bulunan fotoğrafa, aynı bilgisayar ve/veya aynı IP adresinden gelen yorumların, aynı kullanıcının, aynı yarışmacıya farklı kullanıcı isimleri ile yorum yazması durumunun, hatalı kullanımların, sahte yorumların, eksik bilgilerin tespit edilmesi halinde bu yorumlar geçersiz sayılır ve sistemden silinir.
 10. Gönderilen fotoğrafların hangi kategoride yarışacağı gönderilirken mutlaka belirtilmelidir.

 

B – KATEGORİLER

Yarışma, aşağıda yazılı 2 kategoriden oluşmaktadır:

1) Cep telefonu veya fotoğraf makinesi ile çekilmiş “Prenses” fotoğrafları,

2) Cep telefonu ile veya fotoğraf makinesi çekilmiş “Prens” fotoğrafları

 

C – LİSANS ŞARTLARI

Ödül alan ve gönderilen tüm fotoğraflar, HABERTURK GAZETECİLİK A.Ş. arşivine alınacaktır. Söz konusu fotoğrafların Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndan doğan işleme, çoğaltma, yayma, işaret/ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim ve yeniden iletim mali haklarının kullanımı hususunda HABERTURK GAZETECİLİK A.Ş.’ye herhangi bir yer, süre ve muhteva sınırı olmaksızın, ödül alan fotoğraflar için münhasıran tam ruhsat, diğer fotoğraflar için basit ruhsat verilmiştir. HT HAYAT ve/veya HABERTURK GAZETECİLİK A.Ş., bu eserleri Ciner Medya Grubu basılı ve görsel yayınlarında, web sitesinde duyuru ve tanıtım amaçlı olarak ve bunlarla sınırlı olmaksızın her şekilde kullanabilecektir. HABERTURK GAZETECİLİK A.Ş., ödül alan fotoğraflar üzerinde, fotoğraf sahibinden ayrıca izin almak zorunda olmaksızın, serbestçe tasarruf edebilir.

 

Fotoğraf sahibi, yukarıda belirtilen kullanım hakları için HT HAYAT ve/veya HABERTURK GAZETECİLİK A.Ş.’ye izin/muvafakatname verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan fotoğraflar  için, fotoğraf sahibi, sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve fotoğrafın yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu izin/muvaffakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi ve/veya manevi herhangi bir talepte bulunmayacağını gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görünebilecek insanların ve/veya mekânların sahiplerinin, fotoğraf çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette, basılı ve görsel yayın organlarında yayınlanmasına izin verdiklerini, şimdiden kabul ederler.  Söz konusu kullanımlardan dolayı çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir. HT HAYAT ve/veya HABERTURK GAZETECİLİK A.Ş. bu kapsamda uğrayacağı tüm zararı yarışmacıya rücu hakkına haizdir.

 

D – YARIŞMA TAKVİMİ

Yukarıda kullanım koşulları ve şartları yazılı fotoğraf yarışmasına katılımı, 01.03.2012 tarihi saat:10.00 itibariyle başlayacak ve 31.12.2012 tarihi saat 17.00 itibariyle sona erecektir.

 

Bildirlen bu tarih ve saatlerden sonra kesinlikle katılım kabul edilmeyecektir. Adayların, yarışmaya katılacak olan fotoğrafları 15.03.2012 tarihi itibariyle www.hthayat.com isimli internet sitemizde yayınlanmaya başlayacaktır. Bu tarihten sonra, yarışmaya katılmış bulunan fotoğraflara, işbu şartnamedeki kurallar dahilinde yapılacak olan yorumlar kabul edilecek ve 31.03.2012 saat:17.00 itibariyle Mart ayı aday fotoğrafları yoruma kapatılacaktır.

 

Mart ayı ve 2012 yılı içerisindeki her ay sonunda, yukarıda belirtilmiş olan 2 kategori için okuyucularımızdan gelen yorumlar ile 2 kategori için en çok yorum alan ilk 20 fotoğraf (20 Prenses ve 20 Prens fotoğrafı) belirlendikten sonra, bu fotoğraflar jürimizin değerlendirmesine tabi tutulacak ve Jurimiz tarafından 2 kategorinin birincileri belirlenecektir.

 

En çok yorum alan fotoğrafların dışında, yukarıda belirtilmiş olan 2 kategori için, her ay ne kadar yorum aldığına bakılmaksızın ayrıca “Jüri Özel Kazananı” belirlenecektir.

 

Yarışma sonuçları her ayın 01'i ile 05'i arasında www.hthayat.com internet adresinde açıklanacaktır.

 

2012 yılı süresince devam edecek olan yarışmaların kazananları (Her ayın birincileri – en çok yorum alanlar ve Jüri Özel Kazananları) arasında gerçekleştirilecek olan final yarışması ise 2012 yılı Aralık ayında yapılacak ve yukarıda belirtilmiş olan HER İKİ kategoriden her birisi için birinci, ikinci ve üçüncüler seçilecektir.

 

E- SON HÜKÜM

İşbu şartname ile açıklanmış bulunan tüm maddeleri tam ve eksiksiz okuyup anladığımı, bu şartları aynen ve tereddütsüz kabul ve taahhüt ederek  yarışmaya katılmış olduğumu ve aşağıda yazılı bilgilerin tam ve eksiksiz olduğunu gayrıkabili rücu olarak beyan, kabul ve taahhüt eder, imzamla onaylarım. …./…./….

 

YARIŞMACI   :

Adı – Soyadı   :

Adresi           :

Ev Telefonu    :

İş Telefonu     :

Cep Telefonu  :

E-mail           :

Tarih             :

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
6
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön