Hiç sevmemiş midir?

“19 yaşındayım, üniversite okumak için bir şehre geldim ve internet üzerinden bir kızla tanıştım, 21 yaşındaydı. Karakterlerimiz biraz farklıydı ve de uyuşmazlık vardı biraz ama karşı tarafın hiçbir şeyi düzeltmek istememesinden kaynaklıydı bu durum... 1,5 ay daha konuştuk, 2,5 aylık ilişkiye göre fazla ilerledik, ailelere kadar. Ben fazla ilgiliydim, ilk sevgilim olmasından dolayı sanırım. İlk zamanlarımızı telefon üzerinden geçirdiğimiz için karşıda sanki bir beklenti karşılanmamış gibiydi ama sonra düzeldi. Eski kız arkadaşım baba sevgisi görmemiş bir kız ve karşısına çıkan erkeklerin hiçbiri, dediğine göre, ona benim gibi yaklaşmamış. Ben de ilk olması ve acemi oluşum sebebiyle çok ilgiye boğdum, hatta ‘ailemden değerlisin’ konumuna gelmiştim. Daha sonra küçük bir olay oldu ve ben bitti dedim. Bitti lafımdan sonra aferin gibi bir şey yazdı ve o günkü tartıştığımız konuya geldi. Ben de o gece onu almak için gittiğim, çalıştığı yerde beni sap gibi bırakmasına sinirlenmiştim. Ertesi gün ne olduk gibisinden konuşmaya çalıştım. Ben gelince bu sefer o terk etmiş gibi oldu. Beni ikilemde bırakıyordu, ne yapacağımı bilmiyordum. Artık peşinde koşmalarım bir neden içindi ve o bilerek hiç cevap vermedi. En son bir arkadaşına sordum, bir bildiğin var mı diye, öğrenmiş ve artık mesajlarıma, aramalarıma cevap vermeyen kız açsa da bağırıp çağıran sevmiyorum, aramasın diyen, ertesi gün karşılaşınca gülüp selam veren kız, aradı kızgın bir şekilde “olmayacak demiştim, artık hiç istemiyorum, sevmiyorum” dedi. Ben de uğurlar olsun deyip yüzüne kapattım. 2 tane benim yaşıtım çocuk bulmuşlar, 10 gündür nereye gitseler hep beraberler ve eğlendiğini, o çocuklarla olduğunu gözüme sokuyor. Tam bir ortam kızına dönüştü. Peşini bırakalı 2 hafta, ayrılalı 1 ay oldu. Sizce beni unutmuş mudur? Hiç sevmemiş midir? Ya da tüm bunları beni kıskandırmak için mi yapıyor?”

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

Ne zordur birini gerçekten değerli bulup ona karşı hissetmek istediğiniz duyguları hissedememek… O zaman insana bir tek çıkar yol kalır; boş yere bu beraberliği uzatmamak, bitirmek .Bu davranış size garip gelse de aslında bir bakıma değerli bulduğunuza değer vermek, onun zamanını, duygularını, boşa harcamamaktır. Siz bu duruma tabii anlam veremezsiniz. Bu kadar değerli bulurken, senin gibi kimse beni sevmedi, değer vermedi vs. derken size bu ayrılığa ne anlam yükleyebilirsiniz? Bir anlam yükleyemezsiniz. Aklınızda bir yere oturtamazsınız. Beni seviyordu, şunları şunları demişti dersiniz. Evet, sizin ona değer veren davranışlarınızla kanatlanmış, mutlu olmuştur ama yüreğe sevgi işlemeyince bu mutluluğu yavaş yavaş artık kaybolmaya başlamıştır. İşte ayrılık çanları bu sevginin hissedilmeyişiyle çalmaya başlar.

 

Sizi sosyal paylaşım sitelerinden silmemesi, görünce gülmesi, konuşması bunlar hep sizi değerli buluşundan, aldığınız kolyeyi takması kolyeyi sevmesindendir. Bunlara fazlaca anlam yüklüyorsunuz. Onun aradığı kişi siz değilsiniz, zaten birçok şekilde bunları dile getirmiş ama siz anlamak istemiyorsunuz. İnsanlar ilk tanıştıklarında, ilk heyecanla ve mutlulukla birçok söz söylerler, daha sonrasında hala aynı sözleri söylüyorlar ve sözleri, davranışlarıyla örtüşüyorsa o kişiye inanıp güvenebilirsiniz. Bu genç kız ilk başta bir şeyler hissetmiş, belki hoşlanmış ama hoşlanma duygusu sevgiye dönüşmeyince bitirmiş; en doğrusunu yapmış sizi kandırmamış, sizden zamanınızı çalmamış. Bu şu an hoş gelmemiş olsa da dürüst bir davranış. Babasının ilgisizliğiyle ilgili çok dert yanmış olsa da bu ayrılığın babasıyla, ilgisizliğiyle uzaktan yakından alakası yoktur. Size tavsiyem; artık aklınızda bu ilişkinin bittiğini kabul etmeniz ve internet vasıtasıyla arkadaşlıklardan uzak durmanız. İnternete ihtiyacınız yok. Bakın, görün, size uygun olanla arkadaşlık edin. İnternetten arkadaş bulmak demek bahtınıza ne çıkarsa demek. Dünyada o kadar pislik ve kötülük var ki internette de cirit atan bu kişilere davetiye çıkarmayın. Sevgiler…

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  17 Mayıs 2017 Çarşamba 10:11

  Beni hiçkimse sevmiyor annem babam sevgilim bile nereye gitsem daralıyorum kimsenin yanına sığınıyorum baba evine de sevgilimin yanınada çok bunaldığımı aileöe de sevgilime anlattım defalarca artık çok yoruldum suçum boşanmış ve kızım olması mı ben mutlu olamıyorum napayım bir akıl verin

  Cevapla

 • Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş yanıtlıyor
  Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş...

  Süresi : 18:58 İzlenme : 6

 • Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları
  Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları

  Süresi : 25:37 İzlenme : 2763

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 6766

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4244

 • Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl yapılır?
  Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl...

  Süresi : 00:59 İzlenme : 6025

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön