İnternetten para kazanmanın yolları

Paylaşımın öyle hızlı ve etkin yapılabildiği bir dönemdeyiz ki, internet aracılığı ile gelir elde edebilmek, internet üzerindeki faaliyetlerden para kazanmak çok daha kolay yapılabilir bir iş haline geldi. Neden mi?

 

Büyük zorluklarla hazırlanan web siteleri artık adeta kompakt olarak sunuluyor, tek tuşla kendiniz kurabiliyorsunuz. Kime yaptırırım, nasıl hazırlanır, gibi dertleriniz yok. Zaten isterseniz kurulum hizmetini de yine çok çok düşük rakamlara online alabiliyorsunuz.

 

Yüz yüze görüşmeler yapıp oradan oraya koşuşturmanız (ve bunun için vakit ve nakit ayırmanız) gerekmiyor, görüşmelerinizi ister görüntülü ister yazışarak, online yapıyorsunuz.

 

Bir web siteniz olmasa bile bir Facebook sayfası açarak, ya da Shopify gibi platformları kullanarak satış yapabilir veya Digout gibi, Sahibinden gibi aplikasyonları akıllı telefonunuza yükleyerek bu işi cepten/tabletten bile halledebiliyorsunuz.

 

Size uygun saatlerde çalışırsınız. Online çalışmayı benimsediğinizde, günlük rutininiz içinde en uygun zaman aralığına kendi seçiminizle oturtursunuz. Git-gel yol masrafı yok. Bunu hali hazırda çok yoğun olmayan bir iş ortamında, 2. iş olarak da kurabilirsiniz.

 

 

Hepsini geçelim, en basitinden bir dükkan açmanın maaliyeti (kirası, kağıt işlemleri, dekorasyon harcamaları) düşünüldüğünde, e-ticaretin zahmetsiz ve hata kaldırabilir olması, 'küçük yatırımlar' için elbette mantıklı bir girişim!

 

Üstelik internet üzerinden satışta -eskiden toparlanması aylar süren- müşteri profilinden satış eğilimlerine kadar tüm sayısal veriler otomatik olarak önünüzde. İstediğiniz anda, istediğiniz şekilde satışlarınızı yönlendirir, arttırır/azaltırsınız. Bir ürün çok mu ilgi gördü, ona eğilir, diğerlerini kısarsınız, gibi.

 

Müşteri ile interaktif şekilde iletişiminiz vardır ve bunu avantaja çevirdiğiniz anda geri dönüşü çoğalarak artar. Bir yandan problemlere anında geri dönerken, bir yandan da pozitif yorumları paylaşarak çoğalırsınız.

 

İnternet üzerinden ticaret için öneriler

 

Kendi ürettiğiniz el emeği ürünleriniz varsa bunlar için ticari bir web sitesi -yani online ödeme alabileceğiniz bir site- kurarak başlayabilirsiniz. İncik-boncuk, örgü, yiyecek, pasta & börek, vb.. Yatkınlığınız hangi konudaysa.

 

Sadece bir ürün ya da belli bir kategorideki ürünler için tedarikçi rol üstlenen bir site açabilirsiniz. Tercih ettiğiniz ürünleri toplayıp, bu site üzerinden satmak diyebiliriz. Örneğin, 'eğlenceli bebek emzikleri' ya da 'tahta organik oyuncaklar' gibi tek bir başlığa odaklanabilirsiniz. Kendi ilgi alanınıza göre seçin ki, bir yandan da keyif alın yaptığınız işten.

 

Bir ürün değil de hizmet sunuyor olabilirsiniz. Web tasarımı olabilir, bebek bakıcılığı olabilir, çeviri, içerik üretimi ve benzeri işler olabilir. Bu hizmeti sunabileceğiniz insanlara erişmek için sade ama etkili bir site hazırlayabilirsiniz. Tüm sosyal medya araçları ile zenginleştireceğiniz profiliniz, artık çok daha ulaşılır olacak.

 

Bir sonraki yazımızda 'internet aracılığı ile girişim yaparken sosyal medya mecralarını en etkin nasıl kullanmalıyız'ı #annegözüyle aktarmaya çalışacağız.

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 33

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 552

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1918

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 2140

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 952

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön